Strona główna » Aktualności » Weź kierownicę w swoje ręce!

Weź kierownicę w swoje ręce!

kobieta za kierownica
Brytyjczycy najwyraźniej uwielbiają przeprowadzać badania rynku związane z motoryzacją. Dotarłyśmy do kolejnego badania, którego wyniki zostały właśnie opublikowane.

The Institute of Advanced Motorists zajął się pasjonującym tematem: wzory zachowań kierowców w podziale na płeć.
Czy wiesz, że większa ilość kobiet denerwuje się, gdy prowadzi samochód a na siedzeniu pasażera siedzi jej partner/mąż, niż gdy to mężczyzna prowadzi a kobieta siedzi obok? Jeśli mogło ci się tak wydawać, to teraz możesz mieć pewność, że tak jest, w końcu potwierdzają to badania...

kobieta za kierownica
kobieta za kierownica
Po przeprowadzeniu ankiet wśród 480 kobiet i 520 mężczyzn, wspomniany Instytut, doszedł do następujących wniosków:
  • 15 % kobiet nie potrafi się zrelaksować, gdy to kobieta prowadzi, a obok siedzi jej partner;
  • 8 % kobiet nigdy nie jest zrelaksowana podczas kierowania autem;
  • 5 % mężczyzn nie potrafi się zrelaksować, gdy to mężczyzna prowadzi, a obok miejsce zajmuje jego partnerka.
Co ciekawe z badań wysnuto wniosek, iż mężczyźni lubią być wożeni przez swoje partnerki/żony. Muszę przyznać, że to jedyna konkluzja, która mnie w tym badaniu zdziwiła, nigdy nie przyszlo mi to do gowy... Po zakrapianej imprezie, jest to naturalne i nawet fakt, iż jest to jego samochód, a nie mój, nie ma wtedy znaczenia. Czyżby czas zmienić nawyki?
Jak zatem wygląda przeciętna brytyjska rodzina? Rysuje się nam taki oto model: ona prowadzi, on mówi jej jak ma prowadzić, dlaczego ma prowadzić i dokąd ma jechać. Zapewne wiesz, że mężczyzna zajmujący miejsce pasażera ma wewnętrzny przymus bycia twoją wszystkowiedzącą nawigacją satelitarną.

„W związku z faktem, że kobiety nadal bardziej stresują się i denerwują w niektórych sytuacjach, takich jak na przykład - zatłoczone centrum miasta czy złe warunki pogodowe, zachęcamy je do częstszego siadania za kółkiem, a także praktykowania jazdy tak często jak jest to tylko możliwe” – powiedział Neil Grieg, dyrektor działu badań Instytutu (the Institute of Advanced Motorists).

A zatem Drogie Panie – bierzemy kierownicę w swoje ręce!
Autor: E.Domańska
Źródło: autoevolution
0
Komentarze do:

Weź kierownicę w swoje ręce!

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl