Strona główna » Serwis główny » Aktualności » Fotoradary znów w Warszawie - 20 lokalizacji

Fotoradary znów w Warszawie - 20 lokalizacji

Po ponad rocznej przerwie fotoradary znów będą wykorzystywane do poprawy bezpieczeństwa na ulicach stolicy. Poniżej lokalizacje uruchamianych punktów rejestrujących.

Na mocy zawartej w grudniu umowy pomiędzy Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego a miastem stołecznym Warszawa, GITD przejął od samorządu łącznie 23 fotoradary, które do końca roku 2015 były wykorzystywane przez Straż Miejską. Warto podkreślić, iż jednym z warunków przejęcia urządzeń był ich stan techniczny, który został sprawdzony przez specjalistów z CANARD jeszcze przed formalnym przekazaniem sprzętu.


Od ubiegłego piątku funkcjonowanie rozpoczęło 20 urządzeń rejestrujących (lista poniżej). Jednocześnie pozostałych kilka urządzeń będzie uruchamianych sukcesywnie wraz z zakończeniem wszelkich dodatkowych prac, niezbędnych do przeprowadzenia przed ich ponowną instalacją.
Uruchomienie urządzeń wymagało skoordynowania szeregu prac, często niewidocznych na pierwszy rzut oka. Poza kwestiami technicznymi takimi jak integracja przejętego sprzętu z CPD CANARD (system teleinformatyczny wykorzystywany w Inspekcji Transportu Drogowego, wspierający procedowanie spraw o wykroczenia w ruchu drogowym oraz zarządzanie infrastrukturą kontrolną), niezbędne było przeprowadzenie wszelkich formalności, począwszy od ustalenia nowej organizacji ruchu w miejscach objętych kontrolą i zamontowania znaków D-51, informujących kierowców o prowadzonym pomiarze, na dostarczeniu do fotoradarów energii elektrycznej skończywszy.

Tym samym wspomniane urządzenia dołączyły do ogólnopolskiego systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym, w tym do kilku fotoradarów wykorzystywanych już wcześniej przez Inspekcję na terenie Warszawy.

Lokalizacje uruchamianych fotoradarów w Warszawie (20 urządzeń):
- ul. Sobieskiego (dwa punkty)
- ul. Witosa
- ul. Sikorskiego
- ul. Zamieniecka
- ul. Ostrobramska
- ul. Fieldorfa
- Aleja Krakowska
- ul. 17 stycznia
- ul. Grójecka
- ul. Dickensa
- ul. Modlińska (dwa punkty)
- ul. Radzymińska
- ul. Spacerowa
- Most Gdański
- ul. Armii Krajowej
- Aleja KEN
- ul. Trakt Brzeski
- ul. Batorego/Aleja Niepodległości
Autor: .
Źródło: Samar
0
Komentarze do:

Fotoradary znów w Warszawie - 20 lokalizacji

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: