Strona główna » Serwis główny » Mama za kierownicą » 3 gadżety które ułatwią podróż z dzieckiem i rozstanie z pieluchą

3 gadżety które ułatwią podróż z dzieckiem i rozstanie z pieluchą

Pokrowiec Cleo
Dodano: 13. 07. 2016
Tagi: Gadżety, Dziecko, Dzieci, Dziecko w podróży

Młode matki, ale też ciotki(tak mówię o sobie), które przebywają z maluchami wiedzą jak ciężką drogą jest odzwyczajanie dziecka od pieluchy. Ok istnieje grupka dzieci, które od razu skumają, że jak się siku chce to warto zasygnalizować lub samemu biec do łazienki. Brawo Wy. Większość niestety swoje przejść i odczekać musi. Słowo klucz - odczekać. Dzieciaki zaczynają w miarę świadomie kontrolować pracę zwieraczy między 18 a 24 miesiącem życia, na tym etapie pozbawianie juniora pieluchy ma większy sens a już zupełnie świetnie gdy faza ta przypada na lato. Wpadki zdarzać się będą a dobrze by przy pupie nie tworzyły się sople lodu. 

Pokrowiec Cleo
Pokrowiec Cleo
Pokrowiec Cleo
Ok. Ustaliliśmy, że fajnie jest odpieluchowanie przeprowadzić latem, ale co jeśli wybieramy się samochodem na urlop. Tak, kiedy jesteśmy w domu jest zdecydowanie łatwiej wszystko skontrolować, ale dla chcącego nie ma nic trudnego. Pożegnanie z pieluchą oznacza wprowadzenie majtek do garderoby dziecka. Mogą to być majtki zupełnie klasyczne, ale też pieluchomajtki czy majtki treningowe - tu wszystko zależy od rodziców. Każdy szuka sposobu idealnego dla siebie i swojej pociechy. 
Nad tym nie będziemy rozprawiać. Mamy dla Was trzy gadżety, które przydadzą się w podróży samochodem ( i nie tylko) gdy na pokładzie przebywa osoba rozstająca się z pieluchą.
Zobacz także: By sen w samochodzie był bezpieczny i komfortowy »
WODODPORNY OCHRANIACZ NA FOTELIK SAMOCHODOWY
- jak już wspominaliśmy wpadki mogą przydarzyć się każdemu. O ile zmienić majtki i spodnie to nie problem nawet w trasie o tyle mokry fotelik już komfortowy dla dziecka nie jest, no i pranie może być problematyczne. Od czego mamy ochraniacze! Składają się one z dwóch części miękkiego, ale chłonącego wilgoć polaru oraz nieprzemakalnego siedziska z wysokimi brzegami.Cena około 50 zł. 

NOCNIK TURYSTYCZNY - targanie wszędzie ze sobą klasycznego nocnika może być problematyczne zwłaszcza, jeśli jeździmy bardziej Oplem Corsą niż Volvo XC90. Przystanki na sikanie lub grubszą sprawę bywają kłopotliwe. Nie przy każdej trasie stacje benzynowe wyrastają jak grzyby po deszczu a i zostawianie papierzaków w lesie to kiepski pomysł. Potette przygotował dla rodziców nocnik przenośny, składany który może pełnić funkcję nakładki na klasyczny sedes. Dziecko może załatwiać się do woreczków, które wypełnione są specjalnym chłonnym wkładem, ale możemy się zdecydować na opcję bardziej ekonomiczną i ekologiczną jaką jest silikonowy wkład wielorazowy. Cena nocnika to 79 zł a wkładu silikonowego 45 zł. PS. Pryzda się też na plaży, wysadzanie dziecka na wydmach lub w wodzie - zupełnie o tym zapomnijcie! 

NOCNIK JEDNORAZOWY
- wersja dla tych, którzy bagaż muszą ograniczyć do absolutnego minimum i nawet nocnik Poette jest dla nich za duży. Tron zmieści się w każdej torebce, szybko i łatwo rozkłada się i składa. Posiada atest wytrzymałościowy do 30 kilogramów i jest biodegradowalny. Przyda się także gdy mamy na pokładzie osoby, które zmagają się z chorobą lokomocyjną lub problemami żołądkowymi. Cena to około 7 zł za sztukę. 

Nie jest to "must have" ale przy wpadkach mogą przydać się również specjalne woreczki na mokre rzeczy - tak tak takie coś też jest na rynku. Są wodoodporne i nie przepuszczają zapachów. 
Nocnik podróżny
Nocnik podróżny
Nocnik podróżny
Nocnik Tron
Nocnik Tron
Nocnik Tron
Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

3 gadżety które ułatwią podróż z dzieckiem i rozstanie z pieluchą

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: