Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » MotoGP: Lorenzo zwycięża GP Walencji i zdobywa mistrzostwo

MotoGP: Lorenzo zwycięża GP Walencji i zdobywa mistrzostwo

Jorge Lorenzo wygrał niedzielny wyścig o MotoGP Walencji i zdobył tytuł motocyklowego mistrza świata. Podium uzupełnili zawodnicy zespołu Repsol Honda – Marc Marquez i Dani Pedrosa.

Lorenzo startował z pole position i praktycznie niezagrożony prowadził od początku wyścigu. Pierwsze miejsce dało mu kolejne 25 punktów, dzięki czemu w rezultacie ukończył sezon z 330 punktami.

Marquez ani razu nie zaatakował lidera wyścigu. Na dwa okrążenia przed końcem zmagań Dani Pedrosa wyprzedził zespołowego kolegę, ale Marc prawie natychmiast z powrotem powrócił na 2. pozycję.

Świetnie pojechał startujący z końca stawki lider klasyfikacji generalnej po przedostatnim wyścigu - Valentino Rossi. Po dwóch okrążeniach przeskoczył 15 zawodników, a w połowie wyścigu był czwarty.

Niektórzy kierowcy, jak np. Danilo Petrucci czy Andrea Dovizioso puszczali „Doktorka”, niektórzy walczyli do końca – jak np. bracia Espargaro. Na 7 okrążeń przed końcem wyścigu Rossi miał 12 sekund straty do Daniego Pedrosy i raczej wiadome było, że na dojechanie do prowadzących i nadrobienie straty miał niewielkie szanse. Rossi ukończył sezon z wynikiem 325 punktów.

Dla Jorge Lorenzo to trzeci mistrzowski tytuł, poprzednie wywalczył w latach 2010 i 2012.