Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Marc Marquez złamał kość śródręcza podczas upadku na rowerze

Marc Marquez złamał kość śródręcza podczas upadku na rowerze

Dodano: 02. 10. 2015
Tagi: MotoGP, Marquez, Wyścigi motocyklowe, MotoGP 2015

Marq Marquez nie może zaliczyć bieżącego roku do bardzo udanych. Kilka dni temu podczas jazdy rowerem, w towarzystwie brata Alexa w okolicach Cervery, przewrócił się i doznał w lewej ręce złamania piątej kości śródręcza.

Jak poinformowano oficjalnie dwukrotny mistrz świata przeszedł już operację, która zakończyła się sukcesem i Hiszpan zgodnie z planem ma wystartować 11 października podczas GP Japonii.


Dodajmy, że to już druga kontuzja Marqueza w bieżącym sezonie – podczas towarzyskiego wyścigu motocyklowego w kwietniu złamał palec i po operacji wystartował w GP Hiszpanii. Natomiast w trakcie wyścigów w 2015 r. łącznie zaliczył 5 upadków, ale podczas żadnego nie doznał poważnej kontuzji.
Na chwilę obecną Marquez zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej MotoGP (184 punkty) i niezapowiada się, by mógł obronić ubiegłoroczny tytuł mistrza świata. Na czele stawki znajdują się zawodnicy z zespołu Yamahy: Valentino Rossi ( 263 punkty) i Jorge Lorenzo (249 punktów).
Autor: E. Domańska
Źródło: ae
0
Komentarze do:

Marc Marquez złamał kość śródręcza podczas upadku na rowerze

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl