Strona główna » Serwis główny » Aktualności » Czy Twój pies rozprasza Cię podczas jazdy?

Czy Twój pies rozprasza Cię podczas jazdy?

pies w samochodzie
Amerykanie generalnie kochają psy. Niejednokrotnie szukając czegoś interesującego w telewizji, można natknąć się na programy, w których gwiazdy pojawiają się ze swoimi pupilami ubranymi w wymyślne stroje.

Jednakże miłość i rozsądek, jak powszechnie wiadomo, nie zawsze idą ze sobą w parze. Ostatnie badanie  przeprowadzone przez AAA/Kurgo, na zlecenie jednego z amerykańskich producentów akcesoriów do przewozu psów, wykazało, że 52 % respondentów głaskało swojego pupila podczas prowadzenia auta.

pies w samochodzie
pies w samochodzie
Co więcej 19 % przyznało się do przytrzymywania psa, by nie wskoczył na przednie siedzenie, a 18 % trzymało zwierzaka by nie przedostał się na tylną kanapę. Badanie to przeprowadzone na próbie 1 000 respondentów, wskazuje, że niewłaściwe przewożenie psa w samochodzie, może być równie rozpraszające, co rozmowa przez telefon czy jedzenie podczas jazdy.
Wiadomo, że trzymając pupila na kolanach podczas prowadzenia samochodu, stwarzamy bardzo duże zagrożenie na drodze dla innych użytkowników. Z badania wynika, ze 83 % respondentów uważa, że swobodne pozostawianie czworonoga w aucie w czasie jazdy jest niebezpieczne.

Nie mówiąc już o tym, że rzadko zadajemy sobie pytanie: jaka będzie siła uderzenia psa o wadze 30 kg w momencie zderzenia, gdy prędkość auta wynosi 60 km/h? Niedawno mieliśmy kampanię: „Zapnij pasy – włącz myślenie”. Warto pamiętać o jej przesłaniu, gdy będziemy przewozić w samochodzie zwierzęta.
Autor: E. Domańska
Źródło: autoblog
0
Komentarze do:

Czy Twój pies rozprasza Cię podczas jazdy?

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl