Strona główna » Aktualności » Co kolory aut mówią o ich kierowcach?

Co kolory aut mówią o ich kierowcach?

Ford Focus Black Edition Red Edition
Dodano: 10. 01. 2016
Tagi: Ford, Ford Focus, Badania, Badanie rynku, Na wesoło

Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której musisz wywołać duże wrażenie - na przykład na randce lub rozmowie o pracę - pomyśl o tym, czy kolor samochodu, którym przyjechałeś przekazuje właściwy komunikat.
Zobacz także: Polecamy również: Powiedz mi kiedy się urodziłaś, a powiem Ci jakim jesteś kierowcą.  »
Według nowych badań zleconych przez Forda, kobiety, które wolą czarne samochody postrzegają siebie, jako osoby sprytne i skoncentrowane na osiągnięciu wyznaczonego celu, a jednocześnie szybko wpadające w rozdrażnienie, jeśli coś nie idzie po ich myśli. Tymczasem mężczyźni, którzy wybierają czarne auta uważają, że są niezorganizowani, często nie potrafią na dłużej skupić swojej uwagi i są zależni od innych osób w kwestii realizowania różnych projektów.

Ford Focus Black Edition Red Edition
Mężczyźni jeżdżący niebieskimi samochodami to już inna historia. Są uczuciowi i emocjonalni, a w zakresie podejmowania decyzji więcej uwagi przywiązują do uczuć, niż do faktów. Z kolei kobiety wybierające niebieskie auta szukają harmonii w związkach i nie chcą wchodzić w konflikty, ale charakteryzuje je wzmocniona siła woli. Ford zlecił przeprowadzenie tych badań, aby zrozumieć relację między wyborem koloru, a indywidualnymi cechami charakteru.
Firma prezentuje nowe modele Focus Red Edition i Focus Black Edition z dwubarwnym motywem przewodnim - kolory zastosowane przez stylistów Forda znalazły się wśród czterech najczęściej wybieranych odcieni wśród ankietowanych mężczyzn i kobiet.

„Kolor samochodu może dużo powiedzieć o kierowcy, ale zwykle trzeba w tym przypadku odróżnić kobiety od mężczyzn,” powiedziała Wendy Lord, konsultantka ds. testów psychometrycznych i psycholożka, która sporządziła raport. „Sytuacja uległa zmianie, gdy zapytaliśmy ankietowanych o kolor czarny i czerwony. Niezależnie od płci, kolory te przemawiają do osób, które ekscytują się ryzykownymi przedsięwzięciami dającymi zastrzyk adrenaliny.”

Lord wraz ze swoim zespołem, który przebadał w Wielkiej Brytanii ponad 200 osób w wieku 25 - 65 lat dowiedziała się też, że srebrne samochody są często wybierane przez mężczyzn, którzy w stresujących sytuacjach potrafią zachować spokój. Z kolei mężczyźni, którzy wolą auta w kolorze Navy Blue mają raczej konserwatywne podejście do życia.

„Różnice między tym, co dany kolor samochodu mówi o osobowości kobiety i mężczyzny tłumaczą fakt, iż pary, które mają pozornie odmienne charaktery potrafią wspólnie wybrać idealny kolor auta,” powiedziała Lord.

Styliści Forda czerpią inspiracje kolorystyczne z najnowszych trendów modowych, meblarskich i technologicznych. Pierwsze odmiany Red Edition i Black Edition zostały wprowadzone w zeszłym roku w gamie modelu Fiesta.

„Odważne i wyraziste projekty oparte na zasadzie kontrastujących kolorów były kiedyś zarezerwowane dla ekstrawertyków, a teraz są już powszechnie wykorzystywane nie tylko w przypadku samochodów, ale również ubrań i nawet produktów elektronicznych,” powiedział John Mcleod, główny projektant, Vehicle Personalisation, Ford of Europe. „Czerwony i czarny to kolory zwykle utożsamiane ze sportem, więc te dwie barwy tworzą bardzo sportowe połączenie - idealne dla osób poszukujących mocnych wrażeń. To nie jest samochód dla przeciętnego kierowcy.”
Autor: .
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Co kolory aut mówią o ich kierowcach?

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl