Strona główna » Serwis główny » Aktualności » 18 czerwca Warszawa: Piknik rodzinny i grywalizacja rowerowa

18 czerwca Warszawa: Piknik rodzinny i grywalizacja rowerowa

Grywalizacja rowerowa, konkursy z nagrodami, animacje dla dzieci i wiele innych niespodzianek czeka na uczestników pikniku rodzinnego już 18 czerwca na Stadionie Syrenki w Warszawie. Organizatorem imprezy jest Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

Równo w południe rozpocznie się piknik, którego clou stanowić będzie grywalizacja i podsumowanie udziału Warszawy w Europejskiej Rywalizacji Rowerowej ECC 2016 oraz kampanii Rowerowy Maj 2016. Uczestników powitają przedstawiciele ZDM oraz Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.


Grywalizacja, czyli rowerowe wyścigi drużynowe

W grze terenowej wezmą udział uczniowie szkół, które brały udział w Rowerowym Maju. Dwukołowe współzawodnictwo rozpocznie się już o godzinie 12:30, kiedy to wystartuje pierwsza ze zgłoszonych grup. Trasa, którą pokonać muszą rywalizujące ze sobą zespoły, wytyczona zostanie na wyznaczonych ścieżkach rowerowych. Kolejne drużyny będą dołączać do zabawy co 3-5 minut. Aby wygrać, nie wystarczy jednak rower i kondycja. Grywalizacja polegać będzie na odnalezieniu punktów zaznaczonych na mapie i rozwiązaniu zadań o tematyce rowerowej. Rywalizacja potrwa do ok. 16.

Dodatkowe atrakcje

W czasie gdy drużyny będą walczyć o wygraną, pozostali uczestnicy pikniku będą mieli szansę skorzystać z szeregu atrakcji. W godzinach 12:30 -13:30  oraz 15:00 - 16:00 przeprowadzony zostanie konkurs, który dotyczyć będzie znajomości przepisów drogowych. Ponadto dla najmłodszych prowadzone będą animacje o tematyce rowerowej, a dla osób lubiących wyzwania - warsztaty monocyklowe oraz slackline’owe.

Ostatnia godzina wspólnej zabawy zostanie poświęcona podsumowaniu pikniku, rozdaniu nagród i wyróżnień dla najaktywniejszych uczestników ECC 2016 i kampanii Rowerowy Maj 2016, a także wręczeniu upominków dla konkursowiczów.

W trakcie trwania eventu na terenie Stadionu Syrenki trwać będzie również impreza „Żarcie na kółkach”, gdzie uczestnicy imprezy będą mieli szansę odpocząć, a także posilić się. 50 food trucków z pysznym i zróżnicowanym jedzeniem znajdować się będzie w płatnej strefie gastronomicznej.

Piknik zakończy się o godzinie 17:00.

Autor: .
Źródło: ZDM
0
Komentarze do:

18 czerwca Warszawa: Piknik rodzinny i grywalizacja rowerowa

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl