Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » GP Wielkiej Brytanii - wyścig: Lewis Hamilton zdobywa najwyższe podium. Awaria Nico Rosberga. Wypadek Raikkonena.

GP Wielkiej Brytanii - wyścig: Lewis Hamilton zdobywa najwyższe podium. Awaria Nico Rosberga. Wypadek Raikkonena.

Lewis Hamilton zwyciężył przed własną publicznością emocjonujące GP Wielkiej Brytanii na torze Silverstone.

Prowadzący w klasyfikacji generalnej drugi kierowca Mercedesa – Nico Rosberg - prowadził przez pierwszą połowę wyścigu, ale później awarii uległa skrzynia biegów i na 29 okrążeniu został zmuszony do wycofania się z dalszej rywalizacji.

Odpadnięcie Rosberga stworzyło Hamiltonowi szansę do pewnej wygranej i zrehabilitowanie się po nieudanych kwalifikacjach. Brytyjczyk zniwelował stratę do Niemca w klasyfikacji generalnej z 29 do zaledwie 4 punktów.

Przypomnijmy, że poprzednie najwyższe podium na Silverstone Hamilton zdobył w 2008 roku, w którym również wywalczył swój pierwszy tytuł Mistrza Świata.

Drugie miejsce wywalczył Valtteri Bottas z zespołu Williamsa i było to jego drugie podium w karierze sezonie. Na najniższym stopniu podium uplasował się Daniela Ricciardo z Red Bulla.

Piątą pozycję zdobył Vettel, po zwycięskiej walce na kilkunastu ostatnich okrążeniach z Fernando Alonso, który wcześniej dostał karę 5-sekundowego postoju za przejechanie połową długości bolidu swojego pola startowego.

Na początku wyścigu Kimi Raikkonen miał poważny wypadek - wypadł z toru w zakręcie przed prostą i kiedy wracał, podbiło go na fragmencie niewyasfaltowanego pobocza.

Na Fina prawie wpadli Kamui Kobayashi oraz Felipe Massa. Japończyk uciekł na pobocze, Brazylijczyk gwałtownie skręcił i zahamował, dzięki czemu tylko stuknął czerwony wóz kołem. Raikkonen opuścił kokpit o własnych siłach, badania nie wykazały złamań ani żadnych innych większych urazów. Szef Ferrari, Marco Mattiacci powiedział dziennikarzom, że kierowca ma tylko stłuczoną nogę w kolanie i kostce.

Z uwagi na fakt, że Raikkonen uszkodził barierę, zawodnicy mieli godzinną przerwę w wyścigu, gdyż tyle czasu zajęło jej naprawienie.

Kolejny wyścig tego sezonu o Grand Prix Niemiec odbędzie się 20 lipca o godz. 14:00 na torze Hockenheimring.