Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » GP Hiszpanii: Hamilton na najwyższym podium czwarty raz z rzędu

GP Hiszpanii: Hamilton na najwyższym podium czwarty raz z rzędu

Dodano: 12. 05. 2014
Tagi: Wyniki, Formuła 1, Hamilton, Rosberg, F1, Grand Prix Hiszpanii, Wyścig

Lewis Hamilton odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo w sezonie 2014 podczas Grand Prix Hiszpanii na torze Catalunya.

Tuż za nim ze stratą 0.6 sekundy do Brytyjczyka metę minął jego zespołowy kolega Nico Rosberg. Między zawodnikami Mercedesa najbardziej pasjonująca walka toczyła się podczas ostatnich okrążeń wyścigu.

Trzeci, podobnie jak podczas kwalifikacji, finiszował Daniel Ricciardo z Red Bulla. To pierwsze w karierze podium Australijczyka (przypomnijmy, że został zdyskwalifikowany z trzeciej pozycji w domowym GP Australii).
Tuż za podium znalazł się broniący tytułu Mistrza Świata – Sebastian Vettel. Na piątej pozycji uplasował się Valtteri Bottas z Williamsa.

Kolejne dwa miejsca przypadły kierowcom Ferrari – Fernando Alonso oraz Kimiemu Raikkonenowi. Alonso podczas finałowych okrążeń zabrał 6. lokatę Kimiemu, wykorzystując przewagę świeższych oraz bardziej miękkich opon.

Za czerwonymi bolidami metę przeciął Romain Grosjeana, a pierwszą dziesiątkę zamknęli kierowcy Force India w kolejności Sergio Perez - Nico Hulkenberg.

Lewis Hamilton, dzięki niedzielnej wygranej na torze Catalunya, objął pozycję lidera klasyfikacji generalnej mistrzostw świata zdobywając 100 punktów, czyli o trzy więcej niż Nico Rosberg.