Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » GP Austrii - wyścig: Rosberg zdobywa najwyższe podium

GP Austrii - wyścig: Rosberg zdobywa najwyższe podium

Dodano: 22. 06. 2014
Tagi: Wyniki, Formuła 1, Schumacher, Rosberg, F1, Wyścig, Grand Prix Austrii

Nico Rosberg powiększył swoje prowadzenie w tegorocznej klasyfikacji generalnej Formuły 1 o 29 punktów, wygrywając GP Austrii na torze Red Bull Ring.

Pomimo paru błędów popełnionych podczas kwalifikacji, startujący z 9. miejsca Lewis Hamilton świetnie rozpoczął wyścig. Już na drugim zakręcie przeskoczył o cztery miejsca, a na ostatnim okrążeniu jechał tuż za plecami zespołowego kolegi Rosberga.

Nie udało mu się jednak wyprzedzić Niemca i Brytyjczyk zajął drugie miejsce. Na trzecim natomiast uplasował się startujący z drugiej pozycji Valterri Bottas z zespołu Williamsa.

Startujący z pole position Filippe Massa znalazł się tuż za podium i swoim zespołowym kolegą. Piątą lokatę wywlaczył Fernando Alonso, który na ostatnich okrążeniach podejmował walkę z Massą.
By ł to pechowy wyścig dla Sebastiana Vettela, który miał problemy techniczne ze swoim bolidem. Ponadto po kontakcie z Gutierrezem zmuszony był zjechać do alei serwisowej, a na 37. okrążeniu został poproszony o wycofanie się z wyścigu.

Warto wspomnieć, że było to pierwsze Grand Prix Austrii od jedenastu lat, w 2003 zwycięzcą był Michael Schumacher  jadący w barwarch Ferrari. Kolejny wyścig odbędzie się 6 lipca w Wielkiej Brytanii. W poprzednim sezonie pierwsze miejsce na Silvertsone zajął Nico Rosberg, czy i tym razem odniesie zwycięstwo?