Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » GP Chin - wyścig: kolejny dublet Mercedesa, Alonso na 3. miejscu

GP Chin - wyścig: kolejny dublet Mercedesa, Alonso na 3. miejscu

Dodano: 21. 04. 2014
Tagi: Wyniki, Formuła 1, Alonso, Hamilton, Rosberg, Grand Prix Chin, F1, Wyścig

Zespół Mercedesa w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Chin po raz trzeci z rzędu zdobył podwójne zwycięstwo. Mercedes z takiej serii cieszył się ostatnio w roku 2004.

Hamilton po raz pierwszy w karierze wygrał trzeci z rzędu wyścig i jest to jego  25. zwyciestwo w Formule 1. Tym samym zrównał się w ilości wygranych z Jimem Clarkiem i Niki Laudą.

Drugi kierowca Mercedesa, Nico Rosberg, mimo słabego startu ukończył wyścig na drugiej pozycji, dzięki czemu pozostaje liderem klasyfikacji generalnej.

Na najniższym stopniu podium uplasował się Fernando Alonso, zdobywając bolidem Ferrari swoje pierwsze podium w sezonie 2014.
Warto podkreślić, że wyniki niedzielnego wyścigu Formuły 1 o GP Chin zostały przywrócone do stanu sprzed dwóch ostatnich okrążeń, z uwagi na to, że za wcześnie wywieszono flagę w szachownicę. Hamilton podczas ostatniego okrążenia przed metą wyraził zaskoczenie przez radio, że wyścig nadal trwa, ponieważ już widział flagę informującą o jego zakończeniu.

Okazało się, że Brytyjczykowi omyłkowo pokazano flagę w szachownicę przed faktycznym końcem wyścigu. Zgodnie z przepisami wszystkie pozostałe okrążenia musiały zostać anulowane nawet, gdy zostały przejechane. Nie wpłynęło to jednakże na kolejność czołówki, jedynie Kamui Kobayashi cofnął się na 18. miejsce.

Sebastian Vettel, który w ubiegłym sezonie triumfował na torze w Chinach uplasował się na 5. miejscu, uzyskując nieco gorszy czas od swojego zespołowego kolegi Daniela Ricciardo.