Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » GP Wielkiej Brytanii - kwalifkacje: Rosberg na pole postition

GP Wielkiej Brytanii - kwalifkacje: Rosberg na pole postition

Nico Rosberg wygrał sobotnie kwalifikacje Formuły 1 do GP Wielkiej Brytanii. Drugie miejsce natomiast zajął obrońca tytułu Sebastian Vettel z czasem gorszym o 1.6 sekundy.

Kapryśna angielska pogoda nie sprzyjała kierowcom, opady deszczu na zmianę z przesychającym torem utrudniały jazdję i wybór opon - raz zawodnicy zakładali opony przejściowe, by za chwilę sięgnąć po slicki.

Trzecia pozycja niespodziewanie przypadła Jensonowi Buttonowi, a za nim uplasowali się kolejno Nico Hulkenberg oraz Kevin Magnussen.

Lewis Hamilton przed własną publicznością wywalczył tylko 6. pole startowe. Czy poprawi swój wynik podczas wyścigu? Tego dowiemy się już niebawem - niedzielny rozpocznie się o 14:00 czasu polskiego.