Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » GP Baku - kwalifikacje: Nico Rosberg zdobywa pole position, wypadek Hamiltona

GP Baku - kwalifikacje: Nico Rosberg zdobywa pole position, wypadek Hamiltona

Nico Rosberg
Dodano: 18. 06. 2016
Tagi: Formuła 1, Rosberg, F1, Kwalifikacje, GP Baku, Grand Prix Baku

Lider klasyfikacji generalnej Nico Rosberg wygrał kwalifikacje przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Europy na nowym torze w Baku. Niemiec uzyskał czas 1:42,758.

Natomiast broniący tytułu mistrzowskiego drugi kierowca zespołu Mercedes Lewis Hamilton  zawadził o ścianę na zakręcie nr 11, w wyniku czego uszkodzeniu uległo zawieszenie w jego bolidzie. Brytyjczyk nie odniósł poważniejszych obrażeń. Warto dodać, że mistrz świata dyktował tempo we wszystkich trzech treningach.

Drugą pozycję zajął świetnie jadący Sergio Perez z Force India, który stracił 0,757 sekundy do Rosberga.

Na kolejnych dwóch pozycjach uplasowali się Daniel Ricciardo z Red Bulla oraz Sebastian Vettel z Ferrari