Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » GP USA - kwalifikacje: Rosberg wystartuje w wyścigu z pole position

GP USA - kwalifikacje: Rosberg wystartuje w wyścigu z pole position

Dodano: 02. 11. 2014
Tagi: Formuła 1, Rosberg, F1, Kwalifikacje, Grand Prix USA

Nico Rosberg zdobył dziewiąte pole position w tym sezonie, pokonując swojego głównego rywala i zespołowego kolegę, Lewisa Hamiltona, o 0.376 sekundy.

Przypomnijmy, że w klasyfikacji generalnej Niemiec przegrywa o walkę tegoroczne mistrzostwo świata Formuły 1 z Brytyjczykiem.

W drugim rzędzie startowym znaleźli się zawodnicy Williamsa - Valeterii Botas i Felippe Massa.

Piątą lokatę wywalczył Daniel Ricciardo, a tuż za nim uplasował się Fernando Alonso z Ferrari.

Siódma pozycja przypadła Jensonowi Buttonowi, ale reprezentant McLarena ma karę cofnięcia o 5 lokat za nieregulaminową wymianę skrzyni biegów.

Za Brytyjczykiem sklasyfikowano drugiego z kierowców McLarena - Kevina Magnussena, z czasem gorszym o 0.051 sekundy.

Na dziewiątym miejscu znalazł się Kimi Raikkonen. Ponadto do finałowej części kwalifikacji nieoczekiwanie awansował Adrian Sutil. Warto dodać, że bolid zespołu Sauber przeszedł do Q3 po raz pierwszy w sezonie i wykonał tam tylko jeden przejazd, zdecydowanie wolniejszy od rywali.