Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » GP Węgier - Rosberg wygrywa kwalifikacje. Vettel na 2. pozycji.

GP Węgier - Rosberg wygrywa kwalifikacje. Vettel na 2. pozycji.

Dodano: 26. 07. 2014
Tagi: Formuła 1, Rosberg, F1, Kwalifikacje, Grand Prix Węgier

Nico Rosberg zdobył trzecie pole position z rzędu, wygrywając pełne dramaturgii kwalifikacje do Grand Prix Węgier.

Zespołowy kolega Rosberga, Lewis Hamilton, z kolei po raz drugi z rzędu miał problem z bolidem, który zapalił się już na samym początku Q1. Jak się okazało tym razem pękł przewód paliwowy. Kierowca Mercedesa nie ukończył wyścigu i został sklasyfikowany na 21 pozycji.

Na drugim miejscu uplasował się Sebastian Vettel, który przez chwilę objął prowadzenie pod koniec wyścigu jadąc na zmienionych oponach.

Ale lider klasyfikacji generalnej obecnego sezonu, po raz kolejny udowodnił swoją znakomitą formę, wyprzedzając kierowcę Renault na ostatnim okrążeniu. Niemiec zanotował znakomity czas 1:22.715 i przebił rodaka aż o pół sekundy.
Trzecie miejsce wywalczył Valtteri Bottas z Williamsa, a tuż za nim znalazł się Daniel Ricciardo w drugim bolidzie Czerwonych Byków.

Piąty dojechał Fernando Alonso z Ferrari, tracąc do Rosberga już 1.2 sekundy. Szósta pozycja przypadła Felipe Massie (Williams), siódma Jensonowi Buttonowi z McLarena. Na ósmej sklasyfikowano Jeana-Erica Vergne'a z Toro Rosso, najszybszego w Q1.