Strona główna » Serwis główny » Mama za kierownicą » Zostań instruktorką BuggyGym w Twoim mieście!

Zostań instruktorką BuggyGym w Twoim mieście!

BaggyGym
Dodano: 14. 04. 2015
Tagi: Dziecko, Dzieci, Sport, BuggyGym

Świat po urodzenia dziecka często wywraca się do góry nogami, ale nie tak jak byśmy tego chciały. Najlepszym przyjacielem zostaje komputer bo to on daje możliwość porozmawiania z kimś o czymś innym niż pieluchy, kolki i kaszki. Zamykanie się w czterech ścianach nie ma sensu. Może warto skorzystać z oferty BuggyCzym lub nawet zostać instruktorem?

BaggyGym
BaggyGym
BaggyGym
Czym jest BuggyGym? Nazwa pochodzi z angielskiego słowa Buggy oznaczającego wózek. W dużym uproszczeniu, to forma aktywności fitness dla rodzica z małym dzieckiem. W czasie treningu, który odbywa się na świeżym powietrzu, wykonywane są ćwiczenia z wózkiem, o charakterze aerobowym, wzmacniającym, kształtującym i rozciągającym. A w wózku smacznie sobie śpi lub z zaciekawieniem rozgląda się po świecie Maleństwo.

Mama nie musi zatem kombinować jak wyrwać się z domu na fitness i kto może zająć się Maleństwem w czasie jej nieobecności, bo Dzidziusia może mieć cały czas przy sobie. Zajęcia odbywają się w godzinach dopołudniowych, czyli w czasie, który zazwyczaj mamy małych dzieci spędzają w domu same z dziećmi. Taka forma spędzania czasu umożliwi im „wyjście do ludzi”, poznanie innych mam, porozmawianie z kimś dorosłym. A że regularna aktywność ruchowa pomaga mamom wrócić do formy i smukłej sylwetki sprzed ciąży, poprawia nastrój i zdrowie, nikogo chyba przekonywać nie trzeba. 

Póki co zajęcia odbywają się w Bielsku-Białej, Cieszynie i Katowicach. Jednak już w maju ruszają szkolenia dla instruktorów, szczegóły? Proszę bardzo! 

Szkolenie BuggyGym dla instruktorów odbędzie się 23-24.05 w Bielsku – Białej.
Czego mogę się nauczyć na kursie instruktorskim BuggyGym?

Kurs instruktorski BuggyGym składa się z części teoretycznej i praktycznej. Przyszli instruktorzy BuggyGym uczą się, jaka jest specyfika pracy z kobietami po porodzie oraz jak w sposób bezpieczny i jak najbardziej bardziej skuteczny prowadzić zajęcia fitness dla mam z dziećmi. Przekazujemy ponadto podstawy prawne i marketingowe przydatne instruktorom BuggyGym.

Jeśli tylko pogoda nam na to pozwala, część praktyczna, czyli ćwiczenia z wózkiem i przykładowe zajęcia BuggyGym, prowadzone są na świeżym powietrzu. W razie niepogody zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej. W czasie kursu istnieje również możliwość spróbowania już własnych sił w BuggyGym – można samodzielnie poprowadzić krótkie zajęcia dla uczestników kursu.

Co da mi certyfikat Instruktora BuggyGym?

Oprócz wiedzy i sporej dawki nowych doświadczeń uczestnicy kursu otrzymują materiały szkoleniowe, które pozwalają na szybkie powtórki i łatwiejsze przygotowanie się do zajęć. Absolwenci kursu mogą zostać członkami Stowarzyszenia BuggyGym, a po uiszczeniu dodatkowej opłaty 300 zł mają możliwość pod skrzydłami stowarzyszenia i marki BuggyGym prowadzenia samodzielnie zajęć na terenie swojej miejscowości. Instruktorzy otrzymują wówczas pomoc stowarzyszenia w zakresie promocji i reklamy:
  • korzystanie z serwisu internetowego www.buggygym.pl – własny profil instruktora BuggyGym, na którym można samodzielnie umieszczać informacje o sobie, zdjęcia (pierwsze profesjonalne zdjęcia będzie można otrzymać już w czasie kursu – dzięki bezpłatnej mini sesji z profesjonalnym fotografem!) oraz aktualności dotyczące prowadzonych zajęć.
  • pomoc w promocji na początku własnej działalności – notka na facebooku i stronie internetowej na temat nowego instruktora i miejsca, gdzie będą odbywać się zajęcia BuggyGym.
  • korzystanie z ulotek, karnetów i materiałów reklamowych BuggyGym.
  • zniżki przy zakupie ubrań i gadżetów związanych z BuggyGym
Kto może uczestniczyć w kursie instruktorskim BuggyGym?

Na kursy instruktorskie zapraszamy każdego! Mile widziane są mamy z małymi dziećmi, jak również instruktorzy fitness i fizjoterapeuci. Instruktorem BuggyGym może zostać każdy, dla kogo ważna jest aktywność fizyczna, kto ma dobry kontakt z ludźmi i widzi siebie w roli osoby prowadzącej zajęcia i doradzającej innym mamom.

Czy na kurs można przyjechać z dzieckiem?

Oczywiście, że tak! Ośrodek, w którym odbywać się będzie szkolenie, wyposażony jest w przewijaki, kącik do zabawy oraz aneks kuchenny, w którym istnieje możliwość przegotowania wody czy podgrzania posiłku dla dziecka. Dziecko może towarzyszyć mamie przez cały czas szkolenia. W przypadku starszych, bardziej absorbujących niemowląt, warto jest zapewnić dziecku opiekę kogoś innego (tata, babcia, itp.) w czasie zajęć teoretycznych, tak, aby przyszła instruktorka mogła w pełni w nich uczestniczyć:)

Koszt kursu instruktorskiego to:
  • 500 zł dla osób, które posiadają certyfikat Instruktora fitness oraz dla osób, które ukończyły studia wyższe z zakresu fizjoterapii lub wychowania fizycznego;
  • 600 zł dla osób, które nie posiadają w.w. certyfikatów i dyplomów.
BaggyGym
BaggyGym
BaggyGym
Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Zostań instruktorką BuggyGym w Twoim mieście!

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: