Strona główna » Serwis główny » Aktualności » Unicykle inMotion - nowy środek transportu

Unicykle inMotion - nowy środek transportu

Unicykle inMotion
Dodano: 18. 01. 2016
Tagi: Odjechane, Gadżety, Unicykle inMotion

Na rynku pojawił się nowy osobisty środek transportu – unicykl InMotion V3. Ten elektryczny, żyroskopowy, lekki pojazd nie tylko pozwala przemieszczać się szybko w miejskiej przestrzeni publicznej lecz również sprawia niesamowitą frajdę z jazdy.

Kiedy kilka lat temu Dean Kamen prezentował swój Segway, okrzyknięto je najlepszym rozwiązaniem transportowym od wynalezienia koła. Niestety pomysł ten nie zrewolucjonizował transportu publicznego m.in. ze względu na jego wielkość i ciężar oraz cenę, stając się niedostępnym dla większości zainteresowanych.

Unicykle inMotion
Unicykle inMotion
Unicykle inMotion
Unicykl InMotion V3 jest odpowiedzią na niedoskonałości tego amerykańskiego projektu. Zatłoczone ulice miast i ekologia skłaniają nas coraz częściej do korzystania z alternatywnych metod transportu jakimi są np. rowery. Wiąże się to jednak z szeregiem problemów „logistycznych” m.in. z koniecznością ich „parkowania” przed wejściem do budynków.
Unicykl ma zwartą budowę i jest lekki (ok. 13 kg). Można z nim wejść do tramwaju lub autobusu, na uczelnię, do szkoły, restauracji czy centrum handlowego. Dzięki unikalnej konstrukcji z teleskopowo wysuwanym uchwytem i składanymi podestami na nogi przemieszczanie się w miejscach, gdzie jazda jest niemożliwa nie stanowi najmniejszego problemu.

Unicykle inMotion
Unicykle inMotion
Unicykle inMotion
Akumulator składający się z kilkudziesięciu ogniw marki Sony zapewnia zasięg ok. 20 km. Pełne ładowanie zajmuje ok. 1,5 godziny. Przy dzisiejszych cenach energii elektrycznej jesteśmy w stanie przejechać do 20 km za jedyne 0,46 zł czyli kilkukrotnie taniej niż koszt biletu komunikacji miejskiej. Maksymalna prędkość ze względów bezpieczeństwa została elektronicznie ograniczona do 18 km/godz.

Unicykle inMotion
Unicykle inMotion
Unicykle inMotion
Pojazd ten posiada podwójne koła o średnicy 35 cm, które znacząco ułatwiają naukę jazdy nie ograniczając w żaden sposób zwrotności i przyjemności z jazdy nawet akrobatycznej dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Unicykle inMotion to nie tylko nowy środek transportu – to przede wszystkim nowy styl życia. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.
Unicykle inMotion
Autor: .
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Unicykle inMotion - nowy środek transportu

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl