Strona główna » Aktualności » Uff jak gorąco! Jak schłodzić wnętrze auta?

Uff jak gorąco! Jak schłodzić wnętrze auta?

Upał w aucie
Zimą za zimno, latem za gorąco, jesień zbyt deszczowa a wiosną kichamy na potęgę ot typowe Polskie narzekanie. Po niezbyt mroźnej zimie powoli robi się coraz cieplej więc pojawia się problem - jak schłodzić wnętrze auta?

Nadmierna ekspozycja na słońcę nie tylko negatywnie wpływa na skórę człowieka, ale również na cztery kółka. Auto wystawione przez dłuższy czas na promieniowanie słoneczne nie tylko traci piękny kolor w gorszej kondycji jest również tapicerka, która może pękać i tracić wytrzymałość. Z pomoca przychodzą maty odblaskowe pozostawiane na szybie które odbijają promieniowanie słoneczne, dzięki nim auto nie nagrzewa się tak mocno.

Upał w aucie
Upał w aucie
Upał w aucie
Jak szybko schłodzić wnętrze auta - to pytanie z którym borykają się kierowcy za każdym razem gdy zrobi się cieplej. Klimatyzacja - element bez którego nie wyobrażamy sobie życia, bardzo przydatna w czasie dłuższych podróży, ale nieumiejętnie stosowana prowadzi do lekarza z przeziębieniami i chorym gardłem.
Wietrzenie i przeciągi - sposób skuteczny jeśli mamy chwilę czasu i nie jesteśmy spóźnieni. W przeciwieństwie do użycia klimatyzacji nie kosztuje nic.

Ogrzewanie postojowe - wielu kierowców nie wyobraża sobie funkcjonowania bez niego zimą, okazuje się że może przydać się również latem. Posiadacze telefonów z systemem iOS, Android, Blackberry i ogrzewania postojowego Webasto za pomoca aplikacji Thermo Call mogą przewietrzyć auto nie wychodząc z biura czy urzędu. Sygnał wysyłany z telefonu pobudza do pracy wentylatory, które "pompują" do wnętrza powietrze z zewnątrz.

Upał w aucie
Upał w aucie
Upał w aucie
Aplikacja umożliwia określenie limitu czasu przewietrzania a także pozwala na zaprogramowanie procesu z 24-godzinnym wyprzedzeniem.


Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Uff jak gorąco! Jak schłodzić wnętrze auta?

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl