Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Susie Wolff będzie kierowcą testowym w zespole Williams

Susie Wolff będzie kierowcą testowym w zespole Williams

Susie Wolf
Dodano: 01. 12. 2014
Tagi: Formuła 1, F1, Susie Wolf, Kobieta za kierownicą, Kobieta

Susie Wolff w 2015 roku zostanie kierowcą testowym Formuły 1 w zespole Williams.

31-letnia Szkotka przez trzy sezony była "kierowcą rozwojowym" Williamsa, a w tegorocznym sezonie wystąpiła na piątkowych treningach GP Wielkiej Brytanii oraz GP Niemiec, zostając pierwszą od 22 lat kobietą uczestniczącą w weekendzie wyścigowym F1.

Susie Wolf
Żona Christiana "Toto" Wolffa kierującego Mercedesem przejmie rolę kierowcy testowego po Felipe Nasrze, który w następnym sezonie zostanie zawodnikiem wyścigowym zespołu Sauber.

„To kolejny krok w dobrym kierunku dla mnie. Jestem zachwycona, że Williams dostrzega moje postępy oraz ciężką pracę i że awansowałam na bazie posiadanych umiejętności". - powiedziała Wolff.

Zespół Williams poinformował, że rozważa kilku zawodników na miejsce zwolnionej przez Wolff posady "kierowcy rozwojowego".

Autor: E.Domańska
Źródło: autoevolution
0
Komentarze do:

Susie Wolff będzie kierowcą testowym w zespole Williams

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: