Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » GP Baku - wyścig: pewna wygrana Nico Rosberga

GP Baku - wyścig: pewna wygrana Nico Rosberga

Dodano: 20. 06. 2016
Tagi: Formuła 1, Vettel, Rosberg, F1, Perez, Grand Prix, Wyścig, Grand Prix Baku

Nico Rosberg, startujący z pole position, pewnie wygrywał GP Europy na nowym torze ulicznym w stolicy Azerbejdżanu - Baku.

Rosberg prowadził niezagrożony przez cały dystans i wygrał z przewagą 16,696 sekundy. Zwiększył również przewagę nad Lewisem Hamiltonem w walce o tegoroczne mistrzostwo świata Formuły 1 do 24 punktów.

Drugi finiszował Sebastian Vettel z Ferrari, a trzeci Sergio Perez z Force India.

Broniący tytułu mistrza świata Lewis Hamilton zdołał wyprzedzić Maxa Verstappena, Valtteriego Bottasa, Daniiła Kwiata, Felipe Massę i Daniela Ricciardo. Dogonił też Sergio Pereza, ale później został w tyle z uwagi na problemy  z systemami odzyskiwania energii w bolidzie.
Gdy Hamilton uporał się z kłopotami, było już za późno, aby powalczyć o miejsce na podium i ostatecznie uplasował się na 5 pozycji.