Strona główna » Serwis główny » Aktualności » Policjantki na szkolenie! Skoda wzywa!

Policjantki na szkolenie! Skoda wzywa!

Skoda Szkolenie Policjantki
Dodano: 09. 03. 2016
Tagi: Skoda, Policja

W dniach 8-9.03.2016 w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa ŠKODA AutoLab oraz na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Międzychodzie odbyły się warsztaty bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz szkolenie z zakresu doskonalenia techniki jazdy dla funkcjonariuszek Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Dzień kobiet to doskonała okazja, by docenić kobiecy wkład w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa. W polskiej Policji służy 15 227 funkcjonariuszek, a ich liczba stale rośnie. Wybrany z tej okazji przez Komendę Miejską Policji program szkolenia pozwolił funkcjonariuszkom nie tylko rozwinąć kompetencje w zakresie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także dał szanse na zdobycie doświadczeń i nabycia umiejętności, które są przydatne w realizacji codziennych obowiązków służbowych.

Skoda Szkolenie Policjantki
Skoda Szkolenie Policjantki
Skoda Szkolenie Policjantki
Pierwszym etapem szkolenia były warsztaty w Interaktywny Centrum Bezpieczeństwa ŠKODA AutoLab, podczas których zostały poruszone istotne dla Policjantek kwestie z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym:
  • 1. Systemy bezpieczeństwa biernego i czynnego oraz zasady ich funkcjonowania na przykładzie między innymi symulatora dachowania i zderzeń
  • 2. Człowiek, jako czynnik wpływający na bezpieczeństwo ruchu drogowego (czas reakcji, trzeźwość, widoczność na drodze)Kobieca twarz policji
  • 3. Zabezpieczenie przewożonego sprzętu i luźnych przedmiotów w aucie
Drugim etapem, było szkolenie praktyczne w ośrodku doskonalenia techniki jazdy, gdzie funkcjonariuszki Komendy Miejskiej Policji miały okazję pod okiem trenerów ŠKODA Auto Szkoła przećwiczyć tak istotne w ich codziennej pracy elementy:
  • 1. Hamowanie awaryjne w reakcji na nagłe zdarzenie drogowe
  • 2. Omijanie przeszkody na drodze asfaltowej oraz na macie poślizgowej symulującej nawierzchnię o niskiej przyczepności
  • 3. Slalom i pokonywanie serii zakrętów
  • 4. Korekta toru jazdy w zakręcie oraz hamowanie awaryjne w zakręcie

ŠKODA jest marką odpowiedzialną społecznie, zatem kwestia bezpieczeństwa kierowców i pasażerów jest jednym z priorytetów w strategii firmy.Z jednej strony marka oferuje coraz bezpieczniejsze samochody, z drugiej działa na rzecz podnoszenia wiedzy i kompetencji kierowców i funkcjonariuszy publicznych, dbając tym samym o bezpieczeństwo na polskich drogach.
Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Policjantki na szkolenie! Skoda wzywa!

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: