Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » MotoGP: Marquez wygrał kwalifikacje do GP Argentyny

MotoGP: Marquez wygrał kwalifikacje do GP Argentyny

Dodano: 27. 04. 2014
Tagi: MotoGP, Kwalifikacje, Marquez, GP Argentyny

Marc Marquez zdobył swoje trzecie pole position podczas kwalifikacji do GP Argentyny na torze Termas de Rio Hondo.

Hiszpan  pokonał o ponad 0.7 sekundy głównego rywala Jorge Lorenzo (Yamaha), jako uzyskując czas poniżej 1 minuty i 38 sekund. Drugi z kierowców Repsol Honda - Dani Pedrosa, uzupełni w niedzielnym wyścigu pierwszy rząd.

Był to również udany występ Aleixa Espargaro, który wystartuje z 4 pola. Zawodnik Ducati - Andrea Dovizioso zajął miejsce 5, natomiast Valentino Rossi - 7.

Stefan Bradl zaliczył groźnie wyglądający upadek na zakręcie nr 2 i wrócił do boksów, plasując się ostatecznie na 9. pozycji.
Niedzielny wyścig na torze Termas de Rio Hondo rozpocznie się o godzinie 19:00 naszego czasu.