Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » MotoGP - Francja: Piąte pole position z rzędu dla Marqueza

MotoGP - Francja: Piąte pole position z rzędu dla Marqueza

Marc Marquez z łatwością zwyciężył w kwalifikacjach na torze Le Mans, zdobywając piąte pole position na pięć dotąd rozegranych sesji kwalifikacyjnych MotoGP w sezonie 2014.

Mistrz świata w niedzielę stanie przed szansą na drugi w karierze triumf w GP Francji. Pierwszy odniósł w 2011 roku startując jeszcze w klasie Moto2.

Świetnie pojechał Pol Espargaro, który po raz pierwszy w karierze znalazł się w czołowej trójce sesji kwalifikacyjnej w klasie MotoGP. Z pierwszego rzędu ruszy również Andrea Dovizioso, który uzyskał trzeci czas.
Czwartą lokatę uzyskał Stefan Bradl, który niedawno przeszedł operację ramienia. Kolejne dwie pozycje wywalczyli kierowcy zespołu Yamaha, przy czym Valentino Rossi był szybszy zaledwie o 0,026 sekundy od Jorge'a Lorenzo.

Nie był to udany start dla ubiegłorocznego zwycięzcy GP Francji - Daniego Pedrosy, który został sklasyfikowany na 9. pozycji. Przypomnijmy, że podobnie jak Bradl, niespełna 2 tyodnie temu również poddał się operacji przedramienia.

Stawka jutrzejszego wyścigu jest bardzo wysoka, a Marc Marquez ma ogromne szanse na powtórzenie wyników takich legend MotoGP, jak: Mick Doohan, Mike Hailwood lub Giacomo Agostini. Jeżeli Marquez wygra w Le Mans pobije rekord Mike'a Hailwooda z 1962, Hiszpan będzie najmłodszym zawodnikiem, który wygrał 5 kolejnych wyścigów (mając 21 lat i 90 dni, Hailwood miał 22 lata i 160 dni, kiedy odniósł miał swoje 5 zwycięstwo z rzędu).

Początek wyścigu o Grand Prix Francji na torze w Le Mans w niedzielę o godzinie 14:00.