Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Gosia Rdest wystartuje w ten weekend w Audi Sport TT Cup

Gosia Rdest wystartuje w ten weekend w Audi Sport TT Cup

Gosia Rdest
Przed nami pierwszy weekend wyścigowy serii Audi Sport TT Cup 2016. Gosia Rdest, jedyna kobieta i jedyna Polka w pucharze, ma szansę na wysokie lokaty. Zawalczy przeciwko piętnastu rywalom na stałe obecnym w stawce oraz dwóm gościom specjalnym. Będą to Andreas Mikkelsen i Scott Speed.

Gosia Rdest
Gosia Rdest
Gosia Rdest
Po długiej zimowej przerwie sezon na dobre zaczyna się dla Gosi Rdest, która już w ten weekend, 6-8 maja, wystartuje w pierwszej z siedmiu rund serii Audi Sport TT Cup. Pierwszy sygnał do startu w tym roku padnie na torze w Hockenheim.
Na pewno jestem ogromnie podekscytowana, ale też szczęśliwa, że oficjalnie ta zimowa przerwa dobiega końca. Tor Hockenheim znam, czuję się na nim dobrze, w tym sezonie znacznie pewniej porównując do zeszłego roku. Liczę na wysokie lokaty w nadchodzący weekend. – mówi Gosia.

Sezon zapowiada się dla polskiej zawodniczki bardzo obiecująco. Tempo na oficjalnych przedsezonowych testach Audi Sport TT Cup było bardzo dobre – w symulacji weekendu wyścigowego Gosia plasowała się na treningach kolejno na P8 i P3, w kwalifikacjach wywalczyła P5, a wyścig zakończyła na 3. miejscu. Zapowiada, że przyspieszy jeszcze bardziej.

Gosia Rdest
Ciężka praca włożona w przygotowania, skoncentrowanie i świetna forma fizyczna – to oręż, którym zawalczy przeciwko piętnastu rywalom na stałe obecnym w stawce oraz dwóm gościom specjalnym. Za kierownicą pucharowej TT zasiądą tym razem także Andreas Mikkelsen, kierowca rajdowy na co dzień startujący w WRC oraz słynny amerykański kierowca Scott Speed.

Hockenheimring, na którym rozegra się wyścig, to tor Formuły 1 i jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Europie. Podczas jednego okrążenia kierowcy mają do pokonania 4,574 km oraz 17 zakrętów.
Gosia Rdest, zawodniczka znana z agresywnego stylu jazdy, tak opisuje jeden ze swoich ulubionych torów: Hockenheimring jest bardzo ciekawym i zróżnicowanym obiektem.

Mamy tam mocne dohamowania, szybkie zakręty, jak i też bardzo długą prostą Parabolica. Jest parę dobrych miejsc do wyprzedzania. Na pewno będzie zróżnicowanie, jeżeli chodzi o używanie push-to-passów, także wyścig z perspektywy kibica będzie bardzo ciekawy.

Terminarz na najbliższy weekend wyścigowy Audi Sport TT Cup przedstawia się następująco:
6 maja (piątek), godz. 11:25 – 12:25 TRENING
7 maja (sobota), godz. 9:05 – 9:35 KWALIFIKACJE
7 maja (sobota), godz. 12:10 – 12:40 WYŚCIG 1
8 maja (niedziela), godz. 16:20 – 16:50 WYŚCIG 2

Wyścigi będą transmitowane na niemieckim kanale SPORT1 oraz za pomocą live-streamingu w internecie. Link będzie można znaleźć na oficjalnym fanpagu Gosi Rdest na facebooku.

Kalendarz  wszystkich startów  Audi  Sport  TT  Cup  w  sezonie  2016  przedstawia  się  
następująco:
06.– 08.05.  Hockenheim  (D)
26.– 29.05.  Nürburgring  (D)
24.– 26.06.  Norisring  (D)
15.– 17.07.  Zandvoort  (NL)
09.– 11.09.  Nürburgring  (D)
23.– 25.09.  Budapest  (H)
14.– 16.10.  Hockenheim  (D)
Autor: .
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Gosia Rdest wystartuje w ten weekend w Audi Sport TT Cup

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: