Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Gosia Rdest wystartuje w 24-godzinnym wyścigu na Dubai Autodrome

Gosia Rdest wystartuje w 24-godzinnym wyścigu na Dubai Autodrome

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich 9 stycznia, o godzinie 14:00 czasu lokalnego, rozpocznie się Hankook 24H Dubai. Słynny 24-godzinny wyścig na Dubai Autodrome rozpocznie pierwszy z sześciu weekendowych wyścigów.

Pozostałe zmagania odbędą się we Włoszech, Holandii, Francji i Hiszpanii, a zakończenie przewidziane jest 10 października 12-godzinnym wyścigiem na czeskim torze w Brnie.   


Do wyścigu w Dubaju zgłoszono 95 samochodów i nie zabrakło w wśród nich Polaków, a wśród nich - Gosi Rdest oraz Dominiki Kotarby-Majkutewicz. Rdest zasiądze za kierownicą Golfa, a jej zmiennikami będą: Javier Morcillo z Hiszpanii oraz Lukas Orrock i Tom Wilson z Wielkiej Brytanii, którzy również reprezentują zespół KMP Racing.

Gosia Rdest: Bardzo się cieszę, ze mam szanse wystartować w wyścigu Dubai 24h. To będzie zupełnie nowe doświadczenie związane z moimi startami, które pozwoli na zebranie cennych doświadczeń i da możliwość wyjeżdżenia wielu kilometrów po torze. Jadę tam z bardzo doświadczonym brytyjskim zespołem KPM Racing.

Podczas każdych zawodów praca zespołowa jest bardzo ważna, jednak w przypadku wielogodzinnych imprez nabiera ona zupełnie nowego znaczenia. Kierowca jest tutaj tylko jednym ze składowych teamu. Bardzo ważne jest fizyczne i mentalne przygotowanie do takiego eventu - umiejętność utrzymania koncentracji na odpowiednio wysokim poziomie czy efektywnego odpoczynku na torze podczas oczekiwania na swoją zmianę. Będzie to mój pierwszy endurance, więc wskazówki teamu, jak i moich zmienników na pewno okażą się bezcenne.

Wyścig będzie bardzo dużym wyzwaniem, szczególnie jazda w nocy, bo dotychczas nie miałam okazji ścigać się po zmroku. 24-godzinny wyścig za kierownicą przerobionego pod długie dystanse VW Golfa uważam za świetnie otwarcie sezonu i dobrą rozgrzewkę przed bardzo pracowitym wyścigowym rokiem 2015.

Wśród zgłoszonych Polaków znaleźli się: Maciej Dreszer, Adam Gładysz, Marcin Jarosa, Dominika Kotarba-Majkutewicz i Grzegorz Moczulski.

Autor: .
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Gosia Rdest wystartuje w 24-godzinnym wyścigu na Dubai Autodrome

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl