Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » GP Monako - kwalifikacje: Pierwsze pole position Daniela Ricciardo

GP Monako - kwalifikacje: Pierwsze pole position Daniela Ricciardo

Daniel Ricciardo nieoczekiwanie zdobył swoje pierwsze pole position w Formule 1, wygrywając kwalifikacje do Grand Prix Monako na ulicznym torze w Monte Carlo. Bolid Red Bulla wjedzie jutro na pierwsze pole startowe pierwszy raz od 2013 roku.

Australijczyk był najszybszy również na czwartkowych treningach, wykręcił znakomity czas 1:13,622 i pokonał o 0,169 sekundy lidera klasyfikacji generalnej sezonu Nico Rosberga.

Z kolei broniący tytułu mistrza świata Lewis Hamilton na początku Q3 zgłosił przez radio brak mocy. Ponaprawie auta dośc wolno pokonał pierwsze okrążenia. Natomiast po dwóch sektorach był lepszy od Ricciardo, dużo słabiej pokonał jednak finałową partię pętli i zajął 3. pozycję.

Z drugiej linii, obok Hamiltona, będzie startował czterokrotny mistrz świata Niemiec Sebastian Vettel z Ferrari.

Zwycięzca poprzedniego wyścigu o Grand Prix Hiszpanii, Maxa Verstappena z Red Bulla, podczas Q1 uderzył prawym przednim kołem w barierę ochronną. Uszkodzone zostało zawieszenie, koło się urwało, bolid został rozbity i niestety Holender będzie ruszał do niedzielnego wyścigu z ostatniej, 11. linii.