Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » GP Brazylii - wyścig: Rosberg wygrywa i zapewnia sobie tytuł wicemistrza

GP Brazylii - wyścig: Rosberg wygrywa i zapewnia sobie tytuł wicemistrza

Nico Rosberg

Nico Rosberg z zespołu Mercedesa wygrał niedzielny wyścig Formuły 1 o Grand Prix Brazylii, dzięki czemu z 297 punktami na koncie zapewnił sobie tytuł wicemistrza świata sezonu 2015.

Niemiec startował z pole position, z drugiej pozycji ruszał natomiast jego zespołowy kolega Lewis Hamilton. Srebrne strzały odjechały pozostałym zawodnikom już na początku wyścigu i nie zagrożeni, w kolejności w jakiej startowali dojechali do mety.

Jako trzeci metę minął Sebastian Vettel z zespołu Ferrari, który tracił do dwójki Mercedesa około 5 sekund, a kilka okrążeń przed metą był wolniejszy już ok. 10 sekund. Vettel po GP Brazylii ma 266 punktów w klasyfikacji generalnej.

Tuż za podium znalazł się drugi z kierowców Ferrari – Kimi Raikkonen.

Przypomnijmy, że Nico Rosberg odniósł piąte w sezonie, a 13. w karierze zwycięstwo w wyścigu Grand Prix. W Brazylii wygrał już po raz drugi z rzędu. Z kolei Lewis Hamilton wywalczył sobie trzeci  z rzędu tytuł mistrza świata już po wygranym wyścigu o Grand Prix USA.

Ostatni wyścig w tegorocznym sezonie F1 odbędzie się  29 listopada w Abu Zabi.