Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » GP Chin: - wyścig: Hamilton na czele dubletu Mercedesa

GP Chin: - wyścig: Hamilton na czele dubletu Mercedesa

GP Chin
Dodano: 13. 04. 2015
Tagi: Formuła 1, Hamilton, Vettel, Rosberg, Grand Prix Chin, F1

Startujący z pole position Lewis Hamilton wygrywał wyścig Formuły 1 o GP Chin na torze w Szanghaju.

Przez cały wyścig Brytyjczyk miał tuż za sobą zespołowego kolegę Nico Rosberga oraz kierowców Ferrari - Sebastiana Vettela i Kimiego Raikkonena. Jednakże ani na chwilę nie stracił pozycji lidera.

GP Chin
Drugie miejsce wywalczył Rosberg ze stratą to Hamiltona o 0.714 sekundy. Podium uzupełnił Sebastian Vettel.

Drugi z kierowców Ferrari uplasował się na czwartej pozycji, a zanim podobnie jak w kwalifikacjach zespół Williamsa – Felipe Massa i Valtteri Bottas. Siódmy finiszował Romain Grosjean z Lotusa.
Reprezentanci Saubera – Felipe Nasr i Marcus Ericsson zajęli odpowiednio 8. i 10. lokatę, a między nimi sklasyfikowany został Daniel Ricciardo z Red Bulla.

Czterech kierowców nie ukończyło wyścigu. Jenson Button w trakcie zaciętej walki z Pastorem Maldonado wjechał w tył Wenezuelczyka na pierwszym zakręcie toru w Szanghaju. Reprezentant Lotusa z powodu uszkodzonego bolidu musiał wycofać się z wyścigu. Natomiast Jensonowi Buttonowi dopisano czas i punkty karne za kolizję i w efekcie spadł z 13. na 14. miejsce za Sainza Juniora.