Strona główna » Aktualności » Sprawdź historię swojego samochodu lub motocykla

Sprawdź historię swojego samochodu lub motocykla

Dodano: 03. 08. 2014
Tagi: Zakup auta, Samochody używane, Historia pojazdu

Cofanie licznika lub ukrywanie wypadkowej historii, to częste oszustwa sprzedawców samochodów. By nie dać się oszukać, podczas kupna pojazdu, warto sprawdzić jego przeszłość.

„Historia pojazdu” to nowa usługa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Mogą z niej skorzystać ci, którzy planują zakup używanego samochodu, motocykla lub innego pojazdu zarejestrowanego w Polsce.


Jakość obrotu samochodami w Polsce jest na niskim poziomie – uważa Marcin Malicki, Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju Produktów i Usług Centralnego Ośrodka Informatyki. Nie stać nas na drogie samochody, ale chcemy wierzyć, że to czym jeździmy, jest w dobrym stanie. Niestety - w naszym społeczeństwie brakuje szczerości przy handlowaniu pojazdami – dodaje ekspert.
Jak działa usługa? Po wprowadzeniu numeru rejestracyjnego, numeru VIN i daty pierwszej rejestracji otrzymamy raport dotyczący danego pojazdu. Dowiemy się m.in. czy ważna jest polisa OC, ilu było właścicieli i czy pojazd nie jest zgłoszony jako kradziony.

W przyszłości informacji ma być więcej. Jak mówi serwisowi infoWire.pl Marcin Malicki „[...] chcemy też wprowadzić dane o wypadkowości oraz informacje, czy pojazd przeszedł badanie techniczne”.

Informacje na temat pojazdu, który chcesz kupić sprawdzisz tutaj
Autor: .
Źródło: infoWire.pl
1
Komentarze do:

Sprawdź historię swojego samochodu lub motocykla

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Sprawdź historię swojego samochodu lub motocykla

I tak oto // 04.08.2014 15.57

państwo polskie zaczęło legalizować przestępstwa. Wystarczy, że ktoś, kto kupi auto nowe w Polsce i dużo jeździ. Będzie cofał licznik co roku przed dokonaniem przeglądu. Cofający liczniki będą zadowoleni z większego popytu. Sprzedający oszuści będą chwalić się piękną pełną historią swego pojazdu do sprawdzenia na stronie ministerstwa.


Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl