Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Grand Prix Hiszpanii 2011: Wyścig - Vettel nadal niepokonany

Grand Prix Hiszpanii 2011: Wyścig - Vettel nadal niepokonany

Red Bull
Sebastian Vettel nie schodzi z najwyższych obrotów, kolejny wyścig i kolejna wygrana. Tym razem Sebastian zajął pierwsze miejsce na torze Catalunya w Barcelonie. Mistrz świata był cały czas nękany przez Lewisa Hamiltona, który był zdecydowanie najszybszym kierowcą. Ostatecznie Brytyjczyk minął metę 0,6 sekundy za Niemcem. Ostatnie miejsce podium zajął Jenson Button. Po raz pierwszy McLaren dowiózł 2 bolidy na podium w tym roku.

Red Bull
Red Bull
McLaren
McLaren
McLaren - Lewis Hamilton
Po starcie Webber skupił się na obronie pozycji przed Vettelem, ale niestety nie udało mu się to. Obu z prawej strony minął Alonso, który koniec końców zajął piąte miejsce. Webber zdołał go wyprzedzić, dzięki czemu minął metę jako czwarty. Michael Schumacher był dzisiaj szósty, a Nico Rosberg siódmy. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili: Nick Heidfeld, Sergio Perez i Kamui Kobayashi,