Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Ecclestone ustępuje ze stanowiska szefa Formuły 1

Ecclestone ustępuje ze stanowiska szefa Formuły 1

Ecclestone
Dodano: 17. 01. 2014
Tagi: Bernie Ecclestone, Formuła 1, F1, Ecclestone

Bernie Ecclestone zrzekł się roli dyrektora grupy F1 i opuścił zarząd organizacji. Będzie nadal wykonywał pewne obowiązki w Formule 1, ale pod ściślejszą niż dotychczas kontrolą.

Decyzja ta została podjęta w wyniku potwierdzonej już decyzji niemieckiego sądu o zatwierdzeniu procesu przeciw Brytyjczykowi, który ruszy pod koniec kwietnia. Prokuratura zarzuca mu wręczenie łapówki w wysokości 45 milionów euro przy sprzedaży F1 w 2006 roku.

Ecclestone
Ecclestone
F1
Tymczasem w oświadczeniu, niemiecki zespół prawny Ecclestone powiedział: " Domniemane przekupstwo nigdy nie miało miejsca. Oskarżenia, które są oparte na zeznaniach Gribkowsky’iego są błędne i nie są oparte na faktach. "
W oświadczeniu firmy CVC czytamy natomiast: „Po rozmowie z zarządem, Pan Ecclestone zaproponował, że odda stanowisko dyrektora ze skutkiem natychmiastowym. Zarząd się na to zgodził. Zrzekł się swoich obowiązków dopóki proces sądowy nie dobiegnie końca.
„Zarząd uznał, że dla interesów F1 najlepiej będzie, jeśli Pan Ecclestone pozostanie kierującym serią w codziennych sprawach. Zarząd jednak będzie bliżej przyglądał się jego działaniom. Pan Ecclestone przystał na taki układ.
„Pan Ecclestone zapewnił zarząd, że jest niewinny stawianych mu zarzutów i zamierza energicznie bronić się w sądzie".

F1
Ważniejszymi kwestiami Formuły 1, jak podpisywaniem nowych kontraktów ze sponsorami czy organizatorami wyścigów, zajmą się teraz Peter Brabeck-Letmathe oraz Donald Mackenzie. Pierwszy jest prezesem serii, drugi jego zastępcą.
Autor: E. Domańska
Źródło: autoweek, v10
0
Komentarze do:

Ecclestone ustępuje ze stanowiska szefa Formuły 1

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl