Strona główna » Serwis główny » Aktualności » Walka ze stereotypami za kierownicą Ubera?

Walka ze stereotypami za kierownicą Ubera?

Uber Dzień Kobiet
Dodano: 08. 03. 2016
Tagi: Dzień Kobiet, UBER

Dziś jest taki dzień w którym cała Polska przypomina sobie o istnieniu kobiet. I wykorzystuje to na różnych polach. NIE STEREOTYPOM można powiedzieć w różny sposób – dołącz do grona kobiet, które jadą prosto do celu! Z okazji Dnia Kobiet Uber przygotwał dla Ciebie historie kobiet, które inspirują nas każdego dnia, nowy system rekomendacji dla Pań, oraz konkurs!

8 marca
to dzień szczególny, zwłaszcza w naszym kraju. Przez wiele lat kojarzony z goździkami i rajstopami z przydziału, powoli nabiera innego znaczenia – jest dobrym momentem na rozmowę o ważnych dla kobiet kwestiach. Jedną z nich jest niezależność i poczucie bezpieczeństwa, jakie dają kobietom prowadzenie auta. 

Uber Dzień Kobiet
Uber Dzień Kobiet
Uber Dzień Kobiet
Akcję „Dojrzewalni Róż” i Ubera wsparła aktorka Ada Fijał. Jak sama mówi: -„Chcę uświadomić kobiety, że „baba za kierownicą” to tylko przykry stereotyp. Kobiety radzą sobie za kółkiem równie dobrze jak mężczyźni. Nie ma żadnych obiektywnych powodów, dla których kobiety miałyby być gorszymi kierowcami!”

Stereotypy związane z płcią kierowców są dla Ubera ważne z wielu powodów – w Polsce wśród partnerów jest zdecydowanie więcej mężczyzn niż kobiet. Tym bardziej inspiruje firmę historia Pani Anety, dla której korzystanie z platformy Uber jest źródłem nie tylko dodatkowego dochodu, ale i niezależności. Przykłady kobiet za kółkiem w Uberze pokazują, że to doskonały sposób na łączenie obowiązków rodzinnych z zawodowymi. Elastyczność jaką daje aplikacja to tylko jeden z powodów, dla których Pani Aneta zdecydowała się współpracować z platformą. Wśród innych, wymienia również fakt, że zawsze zna swojego pasażera, a jej opinia na temat przejazdu również jest ważna w naszym systemie ocen. 
Przykład Pani Anety zachęcił Ubera do zainaugurowania społecznej debaty Kobieta za kółkiem – do której zaproszono organizację zajmującą się aktywizacją kobiet – Dojrzewalnię Róż oraz aktorkę Adę Fijał. Wraz z trzema silnymi kobietami szeroko rozumianego sukcesu szukamy sposobu jak walczyć ze stereotypami dotyczącymi kobiet kierowców.
  • Ty też możesz się  przyłączyć!
Jeśli znasz kobietę, której pasją jest prowadzenie samochodu – poleć jej Uber jako platformę umożliwiającą uzyskanie dodatkowego dochodu, wtedy, gdy go potrzebuje. Praca bez szefa i biura daje satysfakcje i zarobki już kilkudziesięciu kobietom w siedmiu miastach w Polsce. Do 31 marca możesz zarekomendować swoją przyjaciółkę, mamę, kuzynkę lub dobrą koleżankę korzystając z linku w poniższej chmurce.  Jeśli wykona ona powyżej 30 przejazdów korzystając z platformy – obie otrzymacie bonus w wysokości 300 zł.
Zobacz także: Dołącz do Ubera »

Jak słusznie zauważają założycielki Dojrzewalni Róż kobieta za kierownicą Ubera to nie tylko dobry sposób na dorobienie do pensji i gwarancja niezależności partnerki, ale również zwiększony komfort jazdy dla potencjalnych pasażerek. Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że kobiety często wybierają Ubera jako środek transportu ponieważ wiedzą kto będzie wykonywał przejazd – znają markę pojazdu oraz jego numery rejestracyjne. Świadomość, że kierowcą jest kobieta może dodatkowo zwiększać poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Uber Dzień Kobiet
Uber Dzień Kobiet
Uber Dzień Kobiet
Nieważne, czy częściej wciskasz pedał gazu, czy wybierasz tylne siedzenie – kobieta za kółkiem to gwarancja Twojego bezpiecznego dotarcia do celu. Najważniejsze to wiedzieć, gdzie chcesz dotrzeć!
  • KONKURS
By zachęcić Was do dzielenia się swoimi historiami i pokazania światu jak rozumiecie kobiecą niezależność Uber przygotował też konkurs #uberDZIEWCZYNYPokaż sytuacje, kiedy najbardziej potrzebujesz samochodu. Wszystkie zdjęcia, gdzie auto pozwala Ci zdążyć na spotkanie, zastępuję garderobę, chroni przed deszczem, ratuje z koszmarnej randki – mile widziane. Nieważne, czy jesteś pasażerką czy kierowcą – wrzuć fotografię, które pozwoli na nowo zdefiniować polską kobietę za kółkiem. Autorki najciekawszych zdjęć zostaną nagrodzone zestawami naturalnych kosmetyków ufundowanych przez drogerię Kontigo oraz darmowymi przejazdami Uberem.  Uber Dzień Kobiet
Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Walka ze stereotypami za kierownicą Ubera?

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl