Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Rossi, Lorenzo i Stoner w wyścigu Suzuka 8 Hours

Rossi, Lorenzo i Stoner w wyścigu Suzuka 8 Hours

Valentino Rossi
Casey Stoner, australijski motocyklista ścigający się w cyklu Grand Prix w Motocyklowych Mistrzostwach Świata w latach 2006 – 2012, kilka tygodni temu poinformował o powrocie do sportu.

Stoner mimo ostatnich doniesień medialnych, nie zastąpi Daniego Pedrosy, który po wyścigu w Katarze przeszedł operację przedramienia i w najbliższym czasie nie będzie brał udziału w MotoGP.  Miejsce Pedrosy zajmie kierowca testowy Repnsol Honda Team - Hiroshi Aoyama.

Valentino Rossi
Valentino Rossi
Jorge Lorenzo
Jorge Lorenzo
Casey Stoner
Casey Stoner
Australijczyk na motocyklu Hondy wystąpi natomiast w 38. edycji prestiżowego wyścigu Suzuka 8 Hours. W zespole Stonera znajdą się również Michael van der Mark i Takumi Takahaski. Takumi Takahaski wygrał Suzuka 8 Hours w roku 2010 razem z Ryuichi Kiyonari i Takaaki Nakagami, a także w roku 2013 i 2014 z Michaelem van der Mark i Leoemn Haslam.
Krążą pogłoski, że w długodystansowym Suzuka 8 Hours mieliby wystartować obaj fabryczni zawodnicy Yamahy – Valentino Rossi i Jorge Lorenzo. Nie pojawiła się jednak na chwilę obecną żadna oficjalna informacja w tej kwestii. Marka Yamaha obchodzi w tym roku 60-lecie istnienia, a jej udział w prestiżowym wyścigu byłby doskonałą okazją do uczczenia tak ważnej daty.

Valentino Rossi
Valentino Rossi
Suzuka 8 Hours odbędzie się 26 lipca 2015 r. To co jest już oficjalnie wiadome, to fakt, że zarówno Rossi, jak i Stoner potwierdzili swoją obecność na imprezie Goodwood Festival of Speed, która odbędzie się w dniach 25-28 czerwca 2015 r.
Autor: E. Domańska
Źródło: motogp
0
Komentarze do:

Rossi, Lorenzo i Stoner w wyścigu Suzuka 8 Hours

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl