Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » MotoGP: Wyścig w Stanach Zjednoczonych, 25/07/2010 - Lorenzo zdobył komplet punktów

MotoGP: Wyścig w Stanach Zjednoczonych, 25/07/2010 - Lorenzo zdobył komplet punktów

Jorge Lorenzo
Dodano: 26. 07. 2010
Tagi: Lorenzo, Rossi, MotoGP, Stoner, Laguna Seca

Prowadzenie Jorge w klasyfikacji generalnej wzrosło do 72 punktów, po wygranej Hiszpana we wczorajszym wyścigu ma torze Laguna Seca. Początek wyścigu nie zapowiadał się jednak obiecująco dla młodego kierowcy. Po wspaniałym starcie to Pedrosa objął prowadzenie i wydawało się, że podobnie jak w poprzednim wyścigu to on zdobędzie komplet punktów. Nie udało mu się to jednak, gdyż rozbił swój motocykl na jedenastym okrążeniu. Dzięki temu Lorenzo mógł, wraz ze swoją Yamahą M1, zaliczyć szóste zwycięstwo w tym sezonie.

Casey Stoner
Valentino Rossi
Na drugim miejscu, 3.517 sekund za kierowcą Fiat Yamaha Team, uplasował się Casey Stoner. Stanął on na podium po raz czwarty z rzędu. Trzeci na mecie pojawił się Valentino Rossi ze stratą prawie dziesięciu sekund do Stonera. To naprawdę wspaniały wynik, zważywszy na fakt, że jest to drugi wyścig ulubieńca publiczności po poważnym wypadku.
Andrea Dovizioso zdołał wywalczyć czwartą pozycję, a kierowca z zespołu Ducati Team, Nicky Hayden przyjechał na piątej pozycji. Następnie dwie kolejne pozycje zajęli motocykliści z zespołu Monster Yamaha Tech 3 - Ben Spies i Colin Edwards. Ósmy był Marco Melandri, a dziewiąty Mika Kallio. Pierwszą dziesiątkę zamknął Loris Capirossi z zespołu Rizla Suzuki MotoGP.