Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Rafał Sonik gościem specjalnym Mistrzostw Świata FMX

Rafał Sonik gościem specjalnym Mistrzostw Świata FMX

Rafał Sonik
Zwycięzca Rajdu Dakar - Rafał Sonik będzie gościem specjalnym dwóch polskich rund Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie - Diverse NIGHT of the JUMPs w Krakowie. Zawody odbędą się 20 i 21 marca br.

Jest niemal pewne, że Sonik przyjedzie do Tauron Areny Kraków swoim quadem, ale pozostałe szczegóły jego obecności są owiane tajemnicą. Rafał nie będzie oczywiście rywalizował z elitą, która zjedzie pod Wawel, ale dość tajemniczo zaznacza, że quad również nadaje się do powietrznych ewolucji…

Rafał Sonik
Rafał Sonik

- Razem z organizatorami przygotowaliśmy pewną niespodziankę - zapewnia Rafał Sonik.

To nie jedyna okazja, kiedy widzowie będą mogli zobaczyć quady. Patryk i Maciej Siekaj przygotowują specjalny pokaz freestyle’u na quadach. Pochodzący z Pomorza zawodnicy są jednymi z niewielu na świecie, którzy skaczą z rampy na ATV. Choć są cięższe i trudniejsze w manewrowaniu od motocykli crossowych, bracia Siekaj udowadniają, że quady też mogą latać z rampy. I latają, w bardzo widowiskowym stylu!
Podczas obu rund nie zabraknie też występu najmłodszych adeptów Motocrossu. Zawodnicy znad morza zmierzą się z zawodnikami gospodarzy. Riderzy w wieku od 4 do 10 lat, wśród których nie zabraknie zwycięzców Master Kids oraz uczestników Mistrzostw Polski w Motocrossie, powalczą w widowiskowym wyścigu.


Pomimo młodego wieku zawodników, gwarantujemy, że gazu na pewno nie odpuszczą i tym samym emocji na pewno nie zabraknie!

To wszystko będzie wspaniałym dodatkiem do "dania głównego", czyli III i IV rundy Mistrzostw Świata FMX. W ramach tych rozgrywek zobaczymy kwalifikacje do konkursu Freestyle, w których wystartuje 12 zawodników, konkurs skoku wzwyż na motocyklu - Maxxis Highest Air, konkurs Race&Style (połączenie wyścigu Supercross’owego z wykonywaniem tricków), a wreszcie finał, w którym weźmie udział najlepsza szóstka wyłoniona podczas kwalifikacji.
Autor: .
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Rafał Sonik gościem specjalnym Mistrzostw Świata FMX

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: