Strona główna » Aktualności » Parking dla kobiet - czyli o zmianie poglądów słów kilka

Parking dla kobiet - czyli o zmianie poglądów słów kilka

damski parking
Dodano: 05. 08. 2015
Tagi: Kobieta, Parking, Parkowanie

Lotnisko we Fraknfurcie sprawiło, że w sieci znów się zagotowało. Ot wystarczyło wydzielić w strefie parkingowej "dział damski" i wszyscy grzmią. Ów strefa dla płci pięknej wyróżnia się jaśniejszym oświetleniem, większymi miejscami parkingowymi i usytuowaniem względem terminalu - jest po prostu bliżej. Ba można nawet zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem, online. Fajnie! 

damski parking
Feministki i nie tylko grzmią, że to utrwalanie seksistowskich stereotypów. Jeszcze do niedawna moje zdanie było identyczne jak Pani Geraldine Herbert z "Wheels for Women" - To niezwykle protekcjonalne wobec kobiet. To umacnia stereotyp, że kobiety źle parkują . 

Wszystko zmienia sie kiedy w domu pojawia się dziecko lub zwierzak. Mój pies wsiada do samochodu jak ostatnia sierota, muszę mieć drzwi szeroko otwarte, na "typowych" miejscach parkingowych nie zawsze jest to możliwe. Podobnie sytuacja ma się w przypadku dzieci, nie dość że matka ogólnie zmęczona życiem to jeszcze musi asany jogi uprawiać pomiędzy autami, żeby malucha zapiąć odpowiednio. 
Dlaczego mam się obrażać, jeśli ktoś daje mi wybór? Podejrzewam, że nie ma przymusu parkowania w różowej strefie. I myślę, że jeśli facet jedzie na przykład z dziećmi na pokładzie również doceni takie miejsca. Ktoś pewny siebie, doskonale zdaje sobie sprawę ze swoich umiejętności i nie musi nikomu nic udowadniać. 

Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Mniej hejtu a więcej wyrozumiałości, dla drugiego człowieka! 


Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Parking dla kobiet - czyli o zmianie poglądów słów kilka

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl