Strona główna » Motocykle » Aktualności - motocykle » Opony – bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Opony – bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Świadomość posiadaczy jednośladów w kwestiach doboru oraz jakości opon jest coraz większa. Wiadomo, że opona jest łącznikiem pomiędzy motocyklem, a nawierzchnią. Dobrze dobrana, to nie tylko odpowiedni komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo kierującego. Opony – bezpieczeństwo jest najważniejsze.


Kupując opony motocyklowe trzeba brać pod uwagę nie tylko rodzaj motocykla, ale również sty jazdy, czy przeznaczenie pojazdu. Wiadomo, że inne opony zakupi do swojego motocykla właściciel choppera, inne posiadacz ścigacza. Opony przeznaczone do jednośladów, podobnie jak w przypadku opon do samochodów, są bardzo wyspecjalizowane i warto poświęcić ich wyborowi więcej uwagi.
Na wolne przejażdżki po okolicy
Jak wskazują statystyki, najchętniej kupowanymi oponami do motocykli są te o przeznaczeniu turystycznym. Można je śmiało nazwać oponami uniwersalnymi. Nadają się prawie na każdą nawierzchnię i każde warunki atmosferyczne. Nic dziwnego, że większość posiadaczy jednośladów wybiera takie ogumienie. Opony takie zapewniają wysoką kulturę jazdy oraz bezpieczeństwo. Można je spotkać w ofercie prawie dla każdego rodzaju motocykla.

Potrzeba gum do szybkiej jazdy.
Miłośnicy jednośladów ze sportowym zacięciem wiedzą, że opony do ich motocykla zapewnią im doskonałą przyczepność przy wysokich prędkościach oraz dynamiczne prowadzenie pojazdu. Opony takie są odwzorowaniem ogumienia stosowanego w wyścigach motocyklowych. Ważna jest nie tylko rzeźba bieżnika opony, ale również mieszanka, która musi zapewnić stabilność przy odpowiednich prędkościach. Bardzo popularne są opony typu slick lub też semi-slick zapewniające doskonałą przyczepność do suchego podłoża. Opony do szybkiej jazdy na torach lub po drogach znajdują się w pierwszej trójce najchętniej kupowanych opon motocyklowych w naszym kraju. Związane jest to z wielką popularnością, jaką cieszą się motocykle sportowe, szczególnie wśród młodszych użytkowników.

Jazda na dłuższych odcinkach jest doskonała
Jednymi z najchętniej kupowanych są opony służące do jazdy na dłuższych odcinkach. Najczęściej trafiają one do motocykli typu cruiser lub chopper. Charakteryzują się one dobrym trzymaniem na zakrętach. Kierujący również cenią je za możliwość płynnej jazdy w przypadku większego obciążenia maszyny. Opony te pozwalają na komfortowe pokonywanie dłuższych odcinków trasy, zapewniając wysoki stopień bezpieczeństwa.
Autor: E. Domańska
Źródło: www.tirendo.pl
0
Komentarze do:

Opony – bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: