Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » MotoGP - GP Kataru 2015: Rossi na najwyższym stopniu podium

MotoGP - GP Kataru 2015: Rossi na najwyższym stopniu podium

Valentino Rossi
Dodano: 30. 03. 2015
Tagi: Rossi, MotoGP, Andrea Dovizioso, MotoGP Kataru, Andrea Iannone

Dziewięciokrotny mistrz świata Valentino Rossi wywalczył zwycięstwo w rozpoczynającym sezon sezon 2015 MotoGP wyścigu Katarze.

Rossi walkę o podium toczył z zawodnikami Ducati, którzy na nowych motocyklach prezentują doskonałą formę oraz z Jorgem Lorenzo.

Na ostatnich metrach wyścigu The Doctor pokonał ostatecznie Andree Dovizioso i „Crazy Joe” uplasował się na drugim miejscu. Podium uzupełnił drugi z zawodników Ducati – Andrea Iannone. A Lorenzo uplasował się na 4. miejscu.

Przypomnijmy, że kwalifikacje do wyścigu wygrał Andrea Dovizioso, a tuż za nim uplasowali się obaj zawodnicy Honda Repsol. Andrea Iannone zajął 4 lokatę.

Marc Marquez po słabym starcie wylądował na końcu stawki. Hiszpan w znakomitym stylu odrobił straty, ale niestety nie udało mu się wyprzedzić czołówki.
Ostatecznie został sklasyfikowany na 5. pozycji. A tuż za nim do mety dojechał drugi kierowca Honda Repsol – Dani Pedrosa.

otoGP, GP Kataru 2015: wyścig  (czołowa 10.)