Strona główna » Kobieta » Uroda » Koenzym - czym jest w rzeczywistości?

Koenzym - czym jest w rzeczywistości?

Dodano: 17. 06. 2014
Tagi: Pielęgnacja, Koenzym Q10, Krem do twarzy

Obecnie bardzo często słyszymy zwroty takie jak koenzym, jednak nie zawsze do końca wiemy co one oznaczają. Zazwyczaj wiemy tylko o tym, iż dotyczą kosmetyki i pielęgnacji cery, jednak nie wiemy od czego są zależne.

Otóż jest to część białek, która pełni w nich niezwykle istotną rolę. Jest ich obecnie bardo wiele, o czym możemy dowiedzieć się nawet czytając etykiety kremów do twarzy czy innych kosmetyków do pielęgnacji ciała. Kilka z nich jest w nich tak często stosowanych, że są już rozpoznawalne przez wszystkich.


Na pewno należy do nich przede wszystkim koenzym Q10. Kojarzymy go głównie z działaniem przeciwzmarszczkowym. Jest on obecnie bardzo często stosowany w wielu kosmetykach, nie tylko tych przeznaczonych dla kobiet jak też tych przeznaczonych dla panów.
Obecnie zdaniem bardzo wielu fachowców jest to jeden z lepszych i bardziej znanych na rynku składników kremów, który notuje także przede wszystkim bardzo dobre działanie. Dzięki swoim właściwościom pozwala on na bardzo dobrą odbudowę komórek skóry, co w efekcie doprowadza do opóźnienia efektów starzenia lub też ich dobrego cofnięcia.

Jednak jak się okazuje koenzym Q10 może mieć bardzo dobry wpływ także na inne sfery naszego życia, wspomaga bowiem krążenie oraz pomaga dbać o dobry stan naszego serca. Ma też działanie przeciwmiażdżycowe. Oczywiście to jakie działanie ma koenzym zależy często także od tego, w jaki sposób został on uzyskany. Obecnie poza naturalnymi źródłami koenzym Q10 można także bez problemu uzyskać go sztucznie w laboratoriach.
Wciąż także trwają badania, które mają określić, jakie jeszcze korzyści może przynieść jego stosowanie.

Oczywiście wciąż głównie nabywamy kosmetyki, w których został on zastosowany. Obecnie bez trudu można znaleźć nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale także wiele niezbędnych informacji o nich na przykład w Internecie. O ile sam koenzym nie wywołuje raczej żadnych efektów ubocznych, to jednak zdarzają się sytuacje w których zastosowane w nich inne składniki mogą powodować podrażnienia czy też alergie. Dlatego na pewno warto przed ich zastosowaniem sprawdzić, czy nie ma się na niego alergii.

Dzisiaj koenzym Q10 stosuje się zarówno w kosmetykach dla młodych osób, jak też dla cery dojrzałej. Jednakże w zależności od wieku zawartość koenzymu jest większa lub mniejsza. Im większa zawartość koenzymu, tym na pewno o wiele lepsze działanie. Jednak na pewno wtedy powinien on być stosowany wraz z odpowiednimi substancjami , które mają tylko poprawiać jego działanie i poprawę naszego wyglądu.
Autor: ED