Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Dwie zawodniczki z Węgier w gronie kierowców KIA LOTOS RACE 2017

Dwie zawodniczki z Węgier w gronie kierowców KIA LOTOS RACE 2017

Już w najbliższy weekend uczestnicy Mistrzostw Polski Kia Picanto po raz ósmy w 12-letniej historii KIA LOTOS RACE będą ścigać się na Hungaroringu. To drugi, obok Toru Poznań, najczęściej eksploatowany obiekt, na którym w przeszłości ścigały się Kia Picanto i Kia pro_cee’d oraz pierwszy poza granicami Polski, na którym już w 2007 roku odbyła się runda KIA LOTOS RACE.
Wyścigi na torze pod Budapesztem, który większość zawodników zna tak dobrze, jak Tor Poznań, będą miały w tym roku charakter rundy domowej bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. W gronie kierowców KIA LOTOS RACE 2017 są bowiem dwie zawodniczki z Węgier – Petra Krajnyak i Adrienn Vogel.
Obydwie dobrze znają domowy tor, a wieloletnie doświadczenie za kierownicą różnych samochodów 35-letniej Adrienn i dobry wynik uzyskany niespełna 2 tygodnie temu podczas pierwszej rundy na niemieckim torze w Oschersleben każą przypuszczać, że przedstawicielka płci pięknej będzie chciała pokazać młodszym i starszym kolegom, że kobiety potrafią szybko jeździć. Nawet bardzo szybko.
„Szóste i czwarte miejsce w wyścigach pierwszej rundy cieszą, ale dla mnie ważniejsze jest, że moja strata do czołówki w obydwu wyścigach nie była duża i że potrafiłam utrzymać tempo. Wciąż nie do końca jestem zadowolona z ustawień samochodu, który muszę lepiej poznać. Gdy przejadę nim więcej kilometrów, wyniki powinny być lepsze. Wiem, że moje Picanto i mnie stać na więcej! Bardzo chciałabym pokazać progres już podczas kolejnej rundy na moim domowym torze.” – powiedziała z uśmiechem Adrienn, która w przeszłości radziła sobie z ustawieniem już takich wyścigowych „potworów”, jak Lotus czy Maserati.Jej o 15 lat młodsza koleżanka z zespołu Sun Aqua KIA Racing Team – Petra Krajnyak – ma za sobą sezon startów w węgierskim Hankook Suzuki Racer Cup 2016, w którym zajęła 11. miejsce w klasyfikacji generalnej na 19. uczestników.

„Oczywiście, znam Hungaroring i jego tajemnice, dlatego liczę tam na lepszy wynik niż udało mi się osiągnąć podczas dwóch pierwszych wyścigów za kierownicą Kia Picanto. Najważniejsze, że w obydwu byłam na mecie i zdobyłam pierwsze punkty.” – mówi drobniutka Petra.

Najszybszy z debiutantów w KIA LOTOS RACE 2017 – 14-letni Nikodem Wierzbicki – wyścigi pierwszej rundy ukończył na 5. i 3. miejscu. Jeszcze przed rundą na niemieckim torze mówił, że „Mam zamiar w pucharze pojechać 2-3 sezony. Pierwszy traktuję jako treningowy, ale… po ostatnich treningach mam bardzo małą stratę do czołowej piątki.” Trzecie miejsce w klasyfikacji po pierwszej rundzie pokazuje, że młodziutki, ale doświadczony zawodnik z już 6-letnim stażem w profesjonalnym kartingu w Polsce, Czechach i we Włoszech nie doszacował swoich umiejętności i może zagrozić zawodnikom, którzy od kilku lat startują w wyścigach za kierownicą Kia Picanto.

Runda KIA LOTOS RACE na Hungaroringu rozpocznie się w piątek, 12 maja, od dwóch 30-minutowych treningów, do których kierowcy ruszą o godzinie 14:00 i 16:15. Na sobotę, 13 maja, na godzinę 10:00 zaplanowano 20-minutową pierwszą sesję kwalifikacyjną.  15 najszybszych kierowców w Q1 do drugiej części kwalifikacji, które potrwają kwadrans, wystartuje o 12:30. 10-minutowy finał kwalifikacji dla 10 najszybszych kierowców w Q2 rozpocznie się o 16:30. Pierwszy wyścig w niedzielę, 14 maja, wystartuje o godzinie 11:25, drugi – o 15:00. Mistrzostwa Polski Kia Picanto towarzyszyć będą w ten weekend Mistrzostwom Świata Samochodów Turystycznych (WTCC).

Partnerem strategicznym Kia Motors Polska przy organizacji Mistrzostw Polski Kia Picanto jest firma LOTOS Oil. KLR wspomagają także Bank BGŻ BNP Paribas oraz Hankook.

Wszystkie informacje dotyczące Mistrzostw Polski Kia Picanto można znaleźć na facebookowym profilu KIA LOTOS RACE oraz na stronie internetowej www.kialotosrace.pl . Ciekawe ujęcia zakulisowe oraz z wydarzeń wokół Mistrzostw publikowane na Instagramie.
               
    Autor: E. Domańska
0
Komentarze do:

Dwie zawodniczki z Węgier w gronie kierowców KIA LOTOS RACE 2017

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: