Strona główna » Motocykle » Aktualności - motocykle » Czy w motocyklach również wymienia się opony na zimowe?

Czy w motocyklach również wymienia się opony na zimowe?

Najczęściej na polskich drogach zauważamy motocykle wtedy, gdy panuje ładna pogoda. Wydaje się, że w okresie zimowym w ogóle nie jeździ się jednośladem z uwagi na brak odpowiednich warunków do poruszania się motocyklem po drogach. Tymczasem nie do końca jest to prawdą.

Istnieją przecież opony zimowe dla motocykli dzięki którym, możliwa jest bezpieczna jazda motocyklem, w zimowych warunkach.Czym charakteryzują się opony zimowe do motocykli?
Opony zimowe do samochodów i motocykli są do siebie bardzo podobne. Produkowane są w tożsamym procesie produkcyjnym, wyposaża się je w lamele, nacięcia i rowki oraz agresywny bieżnik, który pozwala na zachowanie optymalnej przyczepności do nawierzchni, zarówno oblodzonej, jak i ośnieżonej. Szczególny nacisk podczas produkcji opon „zimówek” kładziony jest na utrzymanie ich przyczepności i stabilności.
Zimowe ogumienie jest produkowane z miękkich mieszanek gumowych, idealnie dostosowanych do działania w niskich, często minusowych temperaturach, ponieważ nie twardnieje i nadal zachowuje świetną przyczepność do drogi.

Jazda na motocyklach zimą może więc być bezpieczna, o ile kierowca wyposaży swój jednoślad w odpowiednie zimowe opony. Można je szybko dobrać nawet przez Internet, chociażby za pośrednictwem serwisu Oponeo.pl. Oczywiście przy dużym zaśnieżeniu dróg poruszanie się motocyklem, nawet wyposażonym w odpowiednie ogumienie, dostosowane do trudnych warunków atmosferycznych, staje się już niebezpieczne, a często po prostu niemożliwe. Warto więc przeczekać najgorsze, zanim wyjedziemy na drogę zimą.

Coraz więcej opon zimowych do motocykli
Obecnie na rynku przybywa ofert z zimowym ogumieniem dla miłośników jednośladów. Producenci proponują kierowcom już zarówno tradycyjne opony zimowe do motorów, jak i opony kolcowane. Decydując się na ten drugi typ należy jedynie pamiętać, że nie posiadają one homologacji drogowej, dlatego też nie można ich użytkować na olskich drogach publicznych. Można je wykorzystywać jedynie do jazdy po wydzielonych, specjalnie do tego przygotowanych torach.

Istnieją też na rynku opony przeznaczone do jazdy po mokrej nawierzchni, lecz nie nadają się one do jazdy zimą, w niskich temperaturach. Nie zapewnią one bowiem odpowiedniej przyczepności motocyklom.
Autor: ED
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Czy w motocyklach również wymienia się opony na zimowe?

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: