Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Marc Marquez zdominował kwalifikacje do Grand Prix Indianapolis

Marc Marquez zdominował kwalifikacje do Grand Prix Indianapolis

Marc Marquez
Marc Marquez nie dał pozostałym zawodnikom żadnych szans podczas kwalifikacji motocyklowej serii wyścigowej MotoGP do Grand Prix Indianapolis i ustanowił nowy rekord amerykańskiego toru.

Narzucił tempo na wszystkich czterech treningach, rozpoczął od rezultatu 1:38.440, by następnie poprawić go o zaledwie 0.001 sekundy. Potem zszedł do 1:37.958. Poprzedni rekord trasy był niemal sekundę gorszy.

Jorge Lorenzo
Nikt nawet nie zbliżył się do reprezentanta Hondy. Spośród reszty stawki najlepiej wypadł panujący mistrz świata Jorge Lorenzo, ale uległ zwycięzcy o ponad pół sekundy.

Ostatnie pole z pierwszego rzędu wywalczył Dani Pedrosa, zespołowy partner Marqueza. Wicemistrz MotoGP rzutem na taśmę wydarł je Calowi Crutchlowowi.
Pozycja nr 5 przypadła Alvaro Bautiście, szósty był faworyt lokalnej publiczności Nicky Hayden (Ducati). Stefan Bradl należał do najszybszych w trakcie treningów, ale zaliczył upadek na rozgrzewce przed kwalifikacjami, a później wywrócił się w Q2. Zajął tylko 8. miejsce, bezpośrednio za Bradleyem Smithem.

Dani Pedrosa
Ben Spies
Ben Spies
Valentino Rossi nie liczył się w grze o czołowe lokaty. Stracił do Marqueza aż 1.3 sekundy i zdobył dopiero 9. pole. Natomiast Colin Edwards na domowym obiekcie motocyklem CRT niespodziewanie uzyskał najlepszy czas w Q1 i pierwszy raz osiągnął drugi segment kwalifikacji. Został sklasyfikowany na 12. pozycji, za Andreą Dovizioso oraz Andreą Iannone z Ducati.

Inny reprezentant USA - Ben Spies ostatnim motocyklem Ducati wycofał się z wyścigowego weekendu po upadku w trzecim treningu i zwichnięciu ramienia. Aleix Espargaro zwykle brylujący w stawce CRT tym razem był 13. Hiszpan na rozgrzewce przed czasówką miał wypadek i mocno poobijał sobie ręce.