Strona główna » Serwis główny » Aktualności » Zmiany w przepisach ruchu drogowego

Zmiany w przepisach ruchu drogowego

Zmiany w przepisach ruchu drogowego
Dodano: 13. 05. 2015
Tagi: Prawo jazdy, Przepisy, Bezpieczeństwo, Prawo

Przypominamy, że już 18 maja wejdą w życie nowe przepisy. Kierowcy, którzy w obszarze zabudowanym przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h, mogą stracić prawo jazdy – na trzy miesiące.

Kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, wówczas 3-miesięczny okres, na jaki zatrzymane zostało prawo jazdy, będzie przedłużony do sześciu miesięcy.

Zmiany w przepisach ruchu drogowego
W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

Na ten sam okres (3 miesiące) uprawnienia do prowadzenia pojazdami utracą kierowcy, którzy przewożą zbyt dużą liczbę osób (przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym).
Autor: .
Źródło: MSW
0
Komentarze do:

Zmiany w przepisach ruchu drogowego

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl