Strona główna » Serwis główny » Mama za kierownicą » Wyposażenie apteczki na podróż z dziećmi

Wyposażenie apteczki na podróż z dziećmi

dziecko wakacje podróż
Jedziemy na wycieczkę bierzemy misia w teczkę! Niestety wybierając się na wakacyjne wojaże z dziećmi misiak może nie wystarczyć. Rodzic musi być przygotowany na wszystko, również na skaleczenia czy sensacje żołądkowe. Co powinno znaleźć się w apteczce jeśli podróżujemy z dzieckiem?

dziecko wakacje podróż
dziecko wakacje podróż
dziecko wakacje podróż
Po pierwsze analiza - zagrożeń i terenu do którego się wybieracie. Inne leki przydadzą się poza granicami Polski na afrykańskiej plaży a inne w Puszczy Białowieskiej. Jako, że Polacy nie gęsi i swoje piękne tereny mają przeanalizujmy zawartość apteczki pod kątem podróży po naszym kraju. Dobieranie konkretnych "marek" leków warto przeprowadzić z pediatrą, który najlepiej zna nasze dziecko. 

WAKACYJNA APTECZKA 

  • środki przecigorączkowe - specjalisci podkreślają, że warto spakować leki o różnym skłądzie. Przykładowo jeden na bazie ibufenu, drugi paracetamolu, w przypadku wysokiej gorączki można podawać je na przemian, częściej niż jeden typ leku. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo a ibuprofen dodatko leczy stan zapalny. 
  • środki opatrunkowe i dezynfekujace - woda utleniona, bandaż, opaska elastyczna, spirytus salicylowy, żel antybakteryjny plastry z opatrunkiem ( dobrze by były na przykład w Minionki :) )sól fizjologiczna w jednorazowym opakowaniu. 
  • leki na biegunkę - nagła zmiana sposóbu odżywania i jedzenie z niepewnych źródeł na przykłąd lodów może skutkować biegunką, warto mieć wówczas pod ręką na przykład węgiel ( od 2 roku życia ), krople żołądkowe czy Gastrolit, który nawadnia i przeciwdziała odwodnieniu. 
  • walka z owadami - środki odstraszające komary ( dobrze by bazowały na naturalnych olejkach eterycznych) lek przeciwhistaminowy łagodzący objawy ukąszeń, wapno które działa przeciwuczuleniowo. Przyda się również pęseta, do wyciągania żądeł i pompka do kleszczy.
  • choroba lokomocyjna - przed podróżą podaj dziecku lekki posiłek, ogranicz picie jeśli to konieczne również leki, które łągodzą objawy choroby lokomocyjnej. Można spróbować również naturalnych metod i podać napar ze sproszkowanego cynomonu i goździków.
  • oparzenia słoneczne - krem z wysokim filtrem UV to podstawa! Jeśli nie uda się uniknąć poparzenia słonecznego dobrze mieć pod ręką delikatną piankę, która przynosi ulgę i łagodzi podrażnienia. 
  • katar i przeziębienie - dobrze by w apteczce znalazły się leki obkurczające śluzówkę nosa, sprey z wodą morską, sól fizjologiczna, cukierki przeciwkaszlowe, a dla mniejszych dzieci spray. 
Bardzo istotne jest przechowywanie leków! Nigdy nie pozostawiaj ich w nagrzanym samochodzie! Zawartość apteczki może wydawać się imponująca, ale miejmy nadzieję, że nic z tego wyposażenia nie będzie potrzebne!
dziecko wakacje podróż
dziecko wakacje podróż
dziecko wakacje podróż
Autor: K. Szreder
1
Komentarze do:

Wyposażenie apteczki na podróż z dziećmi

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Wyposażenie apteczki na podróż z dziećmi

Kinderka // 03.05.2016 22.24

Moje dziecko często nagle zaczyna kaszleć i jak w porę nie dostanie syropu to rozwój infekcji gwarantowany. W apteczce na wakacje koniecznie muszę zabrać dicotuss na kaszel. Szybko pomaga a co ważne na suchy i mokry kaszel więc nic więcej już zabierać nie muszę.