Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Wybierz Hondę, jeśli kochasz swój rower

Wybierz Hondę, jeśli kochasz swój rower

In-car Bicycle Rack Honda
Zainspirowani pozytywnym przyjęciem w Europie modelu Civic Tourer „Active Life Concept” pokazanego podczas salonu Frankfurt Motor Show 2015, projektanci Hondy opracowali nowy system przeznaczony do transportu rowerów.

Innowacyjne rozwiązanie o nazwie „In-car Bicycle Rack” pozwala przewieźć w bagażniku nawet dwa pełnowymiarowe rowery, dbając przy tym o zachowanie pełnego bezpieczeństwa i niskie zużycie paliwa, którego nie można uzyskać w przypadku uchwytów montowanych na dachu lub w tylnej części auta.

In-car Bicycle Rack Honda
In-car Bicycle Rack Honda
In-car Bicycle Rack Honda
Kilka miesięcy po zakończeniu targów we Frankfurcie, Toshiaki Mikoshiba, ówczesny prezes firmy Honda Motor Europe zaproponował, aby zespoły badawczo-rozwojowe Hondy ds. akcesoriów podjęły się próby przekształcenia konceptu w rzeczywisty produkt. Tak powstał system dedykowany w szczególności posiadaczom rowerów szosowych, który pozwoli w bezpieczny sposób przetransportować rower ze zdemontowanym przednim kołem wewnątrz auta, zapewniając mu ochronę przed wpływem warunków atmosferycznych. Taki projekt pozwala również zachować wysoką wydajność paliwową modelu Civic Tourer, który w ubiegłym roku ustanowił Światowy Rekord Guinnessa™ w tym zakresie*.
Wewnętrzny uchwyt na rowery w pełni wykorzystuje wiodącą w klasie przestrzeń ładunkową modelu Civic Tourer, uzyskaną dzięki konstrukcji z centralnie umieszczonym zbiornikiem paliwa. W zagłębieniu bagażnika montowana jest aluminiowa szyna, do której dołącza się przesuwane zaczepy zawierające uchwyt na przedni widelec rowerowy. Tylne koła roweru opierają się na złożonych oparciach tylnych siedzeń auta, natomiast długie ramy umieszczone po obu stronach szyny posiadają wejście do zabezpieczenia piasty przedniego koła. Ramę roweru zabezpiecza się z kolei specjalnym pasem z wykorzystaniem uchwytów standardowo montowanych w przestrzeni ładunkowej Civica Tourera.

In-car Bicycle Rack Honda
In-car Bicycle Rack Honda
In-car Bicycle Rack Honda
System pozwala na przewożenie pasażerów i rowerów w różnej konfiguracji. Z przodu może na przykład siedzieć kierowca i pasażer, podczas gdy z tyłu transportowane są dwa pełnowymiarowe rowery; można też złożyć tylko mniejszą część tylnego oparcia (40 procent) i przewieźć jeden rower, udostępniając w ten sposób miejsce dla dodatkowego pasażera i bagażu.

Uchwyt In-Car Bicycle Rack może zostać połączony z innymi akcesoriami Hondy, takimi jak ochraniacz krawędzi bagażnika, boczna siatka bagażnika czy relingi dachowe, dzięki czemu Civic Tourer staje się bardziej wszechstronnym autem, wspierającym aktywny tryb życia.

Unikatowy uchwyt na rowery został po raz pierwszy pokazany publicznie podczas dziewięćdziesiątego dziewiątego wyścigu kolarskiego Giro d'Italia, w którym Honda pełniła rolę oficjalnego sponsora i dostawcy samochodów wsparcia. Rywalizacja zakończyła się 29 maja w Turynie, a zawodnicy pokonali morderczą trasę o łącznej długości 3 383 kilometrów.

Innowacyjny uchwyt rowerowy Hondy In-Car Bicycle Rack będzie dostępny u wybranych dilerów od października 2016 roku.

* W czerwcu 2015 roku Honda ustanowiła Światowy Rekord Guinnessa™ w zakresie niskiego zużycia paliwa podczas trwającej 25 dni podróży przez 24 przylegające do siebie kraje Unii Europejskiej. Na dystansie 13 498 km średnie zużycie paliwa w modelu Honda Civic Tourer 1.6 i-DTEC wyniosło 2,82 l/100 km.
Autor: .
Źródło: mototarget
0
Komentarze do:

Wybierz Hondę, jeśli kochasz swój rower

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: