Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Wielkopolanki za kółkiem świętują Dzień Kobiet

Wielkopolanki za kółkiem świętują Dzień Kobiet

Wielkopolanki
Dodano: 28. 02. 2015
Tagi: Dzień Kobiet, Rajdy, Wielkopolanki za kółkiem

Impreza rajdowa „Wielkopolanki za kółkiem” jest sztandarową imprezą Komisji Sportów Popularnych i Turystyki  Automobilklubu Wielkopolski. Rozgrywana jest cyklicznie od 2001 roku. W pierwszych edycjach był to rajd organizowany z okazji Dnia Kobiet, później wprowadzono ograniczenie, mówiące o tym, ze kierowcą musi być kobieta, a od kilku lat dopuszczamy w składzie załogi  wyłącznie kobiety.

Wielkopolanki
Wielkopolanki
I to okazało się strzałem w dziesiątkę! Od tego czasu znacznie wzrasta frekwencja i co roku zgłasza się coraz więcej kobiet, pragnących współzawodniczyć z innymi przedstawicielkami płci pięknej. W dniu rajdu na trasę wyrusza średnio około 80 samochodów a w każdym z nich wyłącznie kobiety. Nie znaczy to, że na okolicznych kierowców pada blady strach, wbrew wszem panującej opinii radzą sobie one za kółkiem bardzo dobrze.
8 marca 2015 roku  trasa rajdu będzie obejmowała tereny Komornik, Lubonia, Puszczykowa, Poznania i Przeźmierowa. Start będzie zorganizowany w ŠKODA AUTOLAB w Komornikach a meta na Torze Poznań. W imprezie wezmą udział zawodniczki z całej Wielkopolski, a każda z nich będzie zacięcie walczyć o wygraną.

Jednym z głównych założeń imprezy jest zapoznanie uczestniczek z walorami turystycznymi powiatu poznańskiego. Odwiedzą one Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie oraz Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Sprawdzimy również ich umiejętności za kółkiem podczas pokonywania prób sprawności na Torze Poznań. Rajd od zeszłego roku nosi imię Klementyny Śliwińskiej pierwszej wielkopolskiej automobilistki, która w 1914 roku jako pierwsza w Wielkopolsce zdobyła prawo jazdy.
Zobacz także: Wielkopolanki za kółkiem - zgłoszenia »
OGÓLNY HARMONOGRAM 
Zbiórka uczestniczek: 8:30 - 9.15
Odprawa rajdowa: 9:30
Start pierwszej załogi: 10:00
Planowane zakończenie: 17:00

Zgłoszenia przyjmowane sa do maksymalnie 6 marca, można je składać na stronie internetowej. Klikając w chmurkę przeniesiecie się na stronę Rajdu. 
Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Wielkopolanki za kółkiem świętują Dzień Kobiet

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: