Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Weganie lubią Teslę i z wzajemnością!

Weganie lubią Teslę i z wzajemnością!

Tesla Wegańska
Dodano: 19. 01. 2016
Tagi: Tesla, Ekologia, Tesla Model X

Osoby wojujące o prawa zwierząt biją Tesli brawo, na czele z organizacją PETA. Czym marka sobie na to zasłużyła? Wegańskim wyposażeniem wnętrza w najnowszym modelu X. Brzmi dziwnie? Troszkę tak, ale w dzisiejszym świecie powinno być normą. 

"Ultra White" czyli opcja wykończenia wnętrza dostępna w Modelu X powstała we współpracy z fundacją dbającą o losy braci mniejszych. Czym się wyróżnia? W procesie produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę. Sztuczna, biała skóra pokrywa nie tylko siedzenia, ale również kierownice i inne elementy wnętrza. Czy różni się czymś od prawdziwej skóry? Zupełnie nie, jest miękka w dotyku o pięknej fakturze. 
Zobacz także: Lexus IS - elektryczny i z papieru. Po prostu eko! »
Przedstawicielka PETA w rozmiewie z Business Insider zwróciła uwagę, że opcja wegańska jest jedną z droższych jeśli chodzi o wykończenie wnętrza. Do tej pory klienci o pro ekologicznych przekonaniach musieli decydować się na opcje najtańsze - tapicerowane - co oznaczało poziom niżej w klasie prestiżu. 
Zobacz także: Tesla Model X - długo wyczekiwana premiera  »
Nie wiem jak wy, ale ja miłośnikiem skórzanych tapicerek nie jestem. Pomijając fakt, że w procesie przetwarzania skóry używane są setki chemikaliów i cierpienie zwierząt to jest to zwyczajnie nic miłego. Zimą dodatkowa kostka lodu, latem szybko się nagrzewa nie mówiąc już o upływie czasu i pękaniu. Jednak o gustach się nie dyskutuje, ale dobrze, że wybór jest! Zwłaszcza ten eko! 


Tesla Wegańska
Tesla Wegańska
Tesla Wegańska
Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Weganie lubią Teslę i z wzajemnością!

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: