Strona główna » Serwis główny » Aktualności » W 2016 sprawdzisz online liczbę punktów karnych

W 2016 sprawdzisz online liczbę punktów karnych

W 2016 sprawdzisz online liczbę punktów karnych
Dodano: 21. 07. 2015
Tagi: Przepisy, Bezpieczeństwo, Punkty Karne

W ramach kolejnych e-usług przygotowanych dla kierowców, już od stycznia drogą internetową będzie można sprawdzić m.in. aktualny stan liczby punktów karnych.

Sejm przyjął niedawno nowelizację ustawy o ruchu drogowym, która m.in. umożliwia wprowadzenie kolejnych e-usług, przydatnych dla obywateli w ramach modernizacji systemu informatycznego Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców 2.0.

W 2016 sprawdzisz online liczbę punktów karnych
Wśród nowych e-usług zmotoryzowani zyskają np. dostęp online do własnych danych i informacji. Umożliwi im to bieżące monitorowanie informacji na temat zastosowanych wobec nich kar i ograniczeń, wynikających z wykroczeń i przestępstw przeciwko bezpieczeństwu ruchu drogowego (np. kierowca będzie mógł sprawdzić liczbę własnych punktów karnych).
Przewiduje się, że nowe e-usługi zaczną działać od stycznia przyszłego roku.

Przepisy w ramach nowelizacji prawa o ruchu drogowym pozwolą również na udoskonalenie danych gromadzonych w bazie CEPiK oraz na rozszerzenie zakresu dostępnych informacji m.in. o badania techniczne pojazdów i zdarzenia ubezpieczeniowe.
Autor: .
Źródło: MSW
0
Komentarze do:

W 2016 sprawdzisz online liczbę punktów karnych

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl