Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Volvo Concept You - nadchodzi nowe

Volvo Concept You - nadchodzi nowe

Volvo Concept You
Dodano: 14. 09. 2011
Tagi: Volvo, Volvo You Concept, Frankfurt Motor Show

Miłośnicy klasycznego i nieco zachowawczego dotąd designu Volvo pewnie łapią się za głowy patrząc na najnowszą propozycję marki. Concept You to zapowiedź nowego stylu projektowania Szwedzkiej marki. 

Auto zostało zaprojektowane przez ludzi, którzy czerpali inspirację z wielu znanych marek, co widać bo po drobnych modyfikacjach auto idealnie pasowałoby do stajni Jaguara.

Volvo Concept You
Volvo Concept You
Volvo Concept You
Pozornie może wydawać się, że przód i tył auta nie pasują do siebie, jednak pod dłuższym przyjrzeniu wszystko nabiera sensu. Nowoczesny wygląd zewnętrzny idzie w parze z eleganckim i funkcjonalnym wnętrzem.

Samochód wyposażony jest w konsolę środkową w której zabrakło jakichkolwiek przycisków. W ich miejsce umieszczono duży, dotykowy wyświetlacz, za którego pośrednictwem steruje się wszystkimi systemami pokładowymi. Za pośrednictwem Head Up Display na szybie wyświetlane są informacje na temat prędkości czy zasięgu auta.

Volvo Concept You
Volvo Concept You
Volvo Concept You
Wszystkie elementy konsoli współdziałają z reakcjami kierowcy, ekran dotykowy w górnej części konsoli pozostaje w trybie uśpienia do momentu kiedy kierowca się na niego spojrzy. Drugi czujnik rejestruje ruchy rąk i uruchamia system informacyjny.

Jak mówi dyrektor generalny Volvo Stefan Jacoby: Niektóre funkcje, takie jak surfowanie po sieci, są dostępne tylko po stronie pasażera gdy samochód jedzie. Technologia wie kto jest obecnym operatorem i dostosowuje się automatycznie.

Volvo Concept You
Czy Volvo idzie w dobrą stronę? Na wasze opinie czekamy na forum.

Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Volvo Concept You - nadchodzi nowe

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl